Щодо виплати грошової допомоги науково-педагогічним (науковим) працівникам

12.11.2007 № 56-Л

50076, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг,
вул. Балакіна, 12/42,
Ходзінському К.Г.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України розглянув Ваше звернення щодо виплати грошової допомоги науково-педагогічним (науковим) працівникам відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” і повідомляє наступне.

Відповідно до статті 24 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” пенсія науковим (науково-педагогічним) працівникам призначається за умов звернення за її призначенням та звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника.

Зазначеною статтею даній категорії працівників гарантована також виплата грошової допомоги у розмірі шести місячних посадових окладів з урахуванням надбавок і доплат при виході їх на пенсію відповідно до цього закону.

Оскільки вихід на пенсію науково-педагогічного (наукового) працівника обумовлюється звільненням з цієї посади, то виплата зазначеної грошової допомоги має здійснюватися саме при звільненні.

Якщо науково-педагогічний працівник продовжує працювати на даній посаді, отримуючи пенсію за віком, він має право звернутися за призначенням будь-якої іншої пенсії, в тому числі і пенсії, яка призначається відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, у будь-який час після виникнення права на пенсію.

Про це свідчить норма ст..7 Закону України “Про пенсійне забезпечення”. В цьому випадку такому працівникові має бути виплачена грошова допомога у розмірі шести посадових окладів з урахуванням надбавок і доплат.

Якщо ж працівник звільняється з науково-педагогічної посади, на якій він працював за строковим договором (контрактом) після призначення наукової пенсії, грошова допомога відповідно до вищезазначеного закону йому не виплачується. Ця допомога мала бути йому надана при звільненні у зв’язку з призначенням пенсії відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” за умови, що дія норми статті 24 цього закону щодо виплати грошової допомоги не була зупинена законами про Державний бюджет України.

Заступник Голови Профспілки Г.Ф.Труханов

Схожі публікації


Догори