На звернення учасників X пленуму профспілки до КМУ стосовно безоплатного забезпечення сільських педпрацівників компослугами відповідає Мінпраці

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Центральний комітет профспілки працівників освіти і науки України

Лист від 26.05.2010 № 5489/0/14-10/5

на № 02-5/166 від 16.04.2010


Стосовно забезпечення педагогічних працівників
безплатним користуванням житлом з опаленням та освітленням

На виконання доручення Кабінету Міністрів України Міністерство праці та соціальної політики спільно з Міністерством фінансів розглянуло лист Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України стосовно забезпечення педагогічних працівників безплатним користуванням житлом з опаленням та освітленням і в межах компетенції повідомляє.
Пунктом 14 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 № 530 „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян” встановлено єдиний порядок надання пільг працівникам бюджетних установ, відповідно до якого пільги, компенсації та гарантії, на які згідно із законами мають право окремі категорії працівників бюджетних установ, військовослужбовці та особи начальницького і рядового складу, надаються за умови, якщо розмір наданих пільг у грошовому еквіваленті разом із середньомісячним сукупним доходом пільговика за попередні шість місяців не перевищує 900 гривень.
Джерелом відшкодування витрат на надання пільг в частині безоплатного користування житлом з опаленням та освітленням педагогічним працівникам, які працюють та проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, визначено субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг та на придбання твердого палива і скрапленого газу (стаття 38 Закону України „Про Державний бюджет України на 2010 рік”).
За повідомленням Міністерства фінансів, в Державному бюджеті України на 2010 рік місцевим бюджетам передбачено субвенцію на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 5937,8 млн.грн. та субвенцію на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у сумі 726,9 млн. гривень. При цьому, у розрахунках обсягу цих субвенцій враховані кошти для надання пільг вказаним працівникам з урахуванням величини отриманих ними середньомісячних сукупних доходів. Надання пільгових послуг цим особам без урахування доходів потребуватиме додаткових бюджетних коштів, які не враховані в Державному бюджеті України на 2010 рік.

Заступник Міністра В. Мущинін

Схожі публікації


Догори