ЦК Профспілки спрямовано звернення до КМУ з приводу забезпечення сільських педпрацівників житлом з опаленням та освітленням

Кабінет Міністрів України
Лист
від 18.12.2009 № 02-5/543

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України змушений знову звернутися з приводу необхідності термінового вирішення проблеми забезпечення гарантованих законодавством прав педагогічних працівників сільської місцевості, селищ міського типу та пенсіонерів з їх числа на безоплатне житло з опаленням і освітленням в межах встановлених норм.
Безпідставне обмеження на місцях зазначених вище гарантій освітян грошовими доходами з посиланням на норми постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. N 530 "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян " спричинило загострення ситуації в педагогічних колективах навчальних закладів, що загрожує стабільному ходу навчально-виховного процесу та викликає недовіру освітян до органів влади.
Спільне роз'яснення Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки з даного питання не принесло бажаних результатів, оскільки його положення не враховуються на місцях управліннями праці та соціального захисту населення.
На виконання доручення Першого заступника Міністра Кабінету Міністрів від 02.10.2009 № 55802/1/1-09, підставою для якого став лист ЦК галузевої профспілки від 30.09.2009 № 02-5/391, Міністерством освіти і науки України надано роз’яснення від 03.11.2009 № 1/12-4543 «Щодо забезпечення педпрацівників безоплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням», яке також не сприяло виправленню ситуації. За повідомленням з місць мають місце випадки, коли оселі педагогічних працівників відключаються від постачання газом для опалення за наполяганням контрольно-ревізійних управлінь.
Враховуючи зазначене, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України просить ще раз повернутися до розгляду питання про внесення змін до п. 14 постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. N 530, виклавши його початок у редакції: «14. Установити, що пільги, компенсації та гарантії, на які згідно із законами мають право окремі категорії працівників бюджетних установ (крім педагогічних працівників)…», а далі за текстом, або вилучити його з постанови, як такого, що суперечить чинному законодавству, про що, за повідомленням Мінпраці, Генеральною прокуратурою зроблено припис Міністерству фінансів та Міністерству юстиції.
Фінансове забезпечення законодавчо встановлених гарантій педагогічним працівникам сільської місцевості та селищ міського типу на безоплатне забезпечення житлом з опаленням та освітленням підтверджено відповідними видатками в Державному бюджеті на 2009 рік, частину яких відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.10.2009 № 1261-р «Про перерозподіл бюджетних призначень у 2009 році» було використано на іншу мету.


Голова профспілки
Л.С.Сачков

Схожі публікації


Догори