Запитуєте - відповідаємо

Чи правомірна відмова місцевих органів самоврядування у наданні пільг на безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням в межах установлених норм, мотивуючи тим, що грошові доходи працівників (педагогів) перевищують норму соціальної допомоги?

Ні, неправомірна.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року за № 10-рп / 2008 ряд пунктів розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними). Серед них - пункт 49, яким право педагогічних працівників сільської місцевості, селищ міського типу, а також пенсіонерів з їх числа на безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням в межах встановлених норм обмежується їх грошовими доходами.

Згідно з пунктом 5 цього Рішення положення зазначеного вище Закону України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України даного Рішення, тобто з 22 травня 2008 року.

Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв»язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», визнаних неконституційними.

Дане Рішення Конституційного Суду України є обов»язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскарженим.

Схожі публікації


Догори