Житлово-побутові гарантії сільським педагогам

В ході робочої зустрічі керівників Профспілки працівників освіти і науки України та Міністерства освіти і науки України 15 січня 2009 р., про яку повідомлялося раніше, серед ряду інших питань було обговорено хід виконання протокольних доручень за результатами проведених зустрічей Прем’єр-Міністра України Ю.В.Тимошенко із всеукраїнськими профспілками та профоб’єднаннями. Чільне місце при цьому зайняла проблема необхідності посилення соціального захисту педагогічних працівників сільської місцевості та селищ міського типу, а також пенсіонерів з їх числа.

Як і ЦК Профспілки, Міністерство освіти і науки України неодноразово зверталося в минулому році до Прем’єр-Міністра України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України з проханням забезпечити зазначеним категоріям освітян гарантії , передбачені ст. 57 Закону України «Про освіту», шляхом внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України», а також порушувало клопотання перед Верховною Радою України щодо вилучення пункту 49 другого розділу із зазначеного закону. Однак зазначені зміни до закону про Держаний бюджет на 2008 рік не були внесені.

Водночас Міністерство освіти і науки України, як і ЦК Профспілки, наголошує, що Законом «Про Державний бюджет України на 2009 рік» не передбачено жодних обмежень грошовими доходами при забезпеченні гарантій на безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням педагогічним працівникам сільської місцевості і селищ міського типу. Міністерство освіти і науки України дотримується думки стосовно того, що у 2009 році положення пункту 14 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» про обмеження грошовими доходами в розмірі 900 грн. при наданні пільг по комунальних послугах не повинні застосовуватися для цієї категорії освітян, оскільки постанова, як підзаконний акт не може звужувати положення закону України.

З відповідним листом від 15.01.2009 року №1/12-100 Міністерство освіти і науки України звернулося до Міністерства юстиції України з проханням викласти свою позицію щодо порушеного питання.

Управління соціально-економічного захисту

Схожі публікації


Догори