Пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2010 рік

Федерація профспілок України
18.09.09 № 02-7/376ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, розглянувши проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», просить врахувати до нього наступні пропозиції при внесенні їх до Верховної Ради України.
Мінімальна заробітна плата, передбачена у статті 55 законопроекту, має бути встановлена у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для працездатних осіб, як це передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімальної заробітної плати на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб», що набрав чинності з 1 січня 2009 року. Зобов’язання щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи взяті зокрема Кабінетом Міністрів України у п.2.8 Генеральної Угоди між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об'єднаннями організацій роботодавців і підприємців та всеукраїнськими профспілками і профоб'єднаннями на 2008 - 2009 роки.
Потребує також змін розмір прожиткового мінімуму, передбачений статтею 54, вартісна величина якого відповідно до статті 1 Закону України «Про прожитковий мінімум» має бути достатньою для забезпечення нормального функціонування організму працездатної людини, збереження її здоров'я набору продуктів харчування, мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості.
Мають бути передбачені видатки на підвищення престижності праці усіх педагогічних працівників навчальних закладів, а не лише вчителів, викладачів та майстрів виробничого навчання певних типів навчальних закладів. Встановлення їх лише окремим педпрацівникам призведе до погіршення мікроклімату та конфліктних ситуацій в трудових колективах. Пунктом 5 протоколу зустрічі Прем’єр-міністра України з представниками профспілок бюджетної сфери від 22 квітня 2008 року передбачалося вжиття органами влади відповідних заходів для підвищення престижності праці педагогічних та науково-педагогічних працівників, підвищення посадових окладів до рівня заробітної плати працівників промисловості.
Розміри стипендії студентам, зазначені у статті 57 законопроекту, мають бути збільшені пропорційно зростанню прожиткового мінімуму, який відповідно до статті 2 Закону Про прожитковий мінімум» застосовується також при визначенні розмірів стипендій.
В пункті 4 прикінцевих положень має бути чітко визначений розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки на рівні законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати та в терміни, передбачені для її підвищення.
Мають бути передбачені також видатки на забезпечення педагогічних працівників сільської місцевості та селищ міського типу, а також пенсіонерів з їх числа житлово-комунальними послугами у повному обсязі без обмежень доходами, як це встановлено статтею 37 законопроекту.Заступник голови профспілки Г.Ф.Труханов
0
23 вересня 2009
5 474
---

Схожі публікації


Догори