ЦК Профспілки знову звернувся до МОН з приводу забезпечення педпрацівників безоплатним житлом з опаленням і освітленням

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

14.12.2009 № 02-5/528 Міністру освіти і науки України
І.О. Вакарчуку

Шановний Іване Олександровичу!

На виконання положень Галузевої угоди щодо створенням умов для забезпечення стабільного функціонування навчальних закладів Центральний комітет Профспілки привертає увагу до необхідності термінового вирішення проблеми забезпечення гарантованих законодавством прав педагогічних працівників сільської місцевості, селищ міського типу та пенсіонерів з їх числа на безоплатне житло з опаленням і освітленням в межах встановлених норм.
Безпідставне обмеження на місцях зазначених вище гарантій освітян грошовими доходами з посиланням на норми постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. N 530 "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян "(із змінами і доповненнями) спричинило загострення ситуації в педагогічних колективах навчальних закладів, що загрожує стабільному ходу навчально-виховного процесу та викликає недовіру освітян до органів влади.
Направлене спільне роз'яснення Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки з даного питання (лист за №1/9-344, № 02-5/215 від 19.05.2009 року) не принесло бажаних результатів, оскільки його положення не враховуються на місцях управліннями праці та соціального захисту населення.
На підставі викладеного ЦК Профспілки порушив перед Кабінетом Міністрів України питання про необхідність внесення змін до п.14 урядової постанови від 28 травня 2008 р. N 530 "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", виклавши його в наступній редакції: «14. Установити, що пільги, компенсації та гарантії, на які згідно із законами мають право окремі категорії працівників бюджетних установ (крім педагогічних працівників)" - далі за текстом. Роз’яснення Міністерства освіти і науки України від 03.11.2009 № 1/12-4543 «Щодо забезпечення педпрацівників безоплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням», надіслане на виконання доручення Першого заступника Міністра Кабінету Міністрів Георгія Берадзе від 08.10.2009 № 55802/1/1-09, також не сприяло виправленню ситуації.
Враховуючи зазначене та доручення Першого заступника Міністра Кабінету Міністрів, просимо Вас, шановний Іване Олександровичу, вжити подальших заходів для термінового внесення в установленому порядку запропонованих змін на розгляд Кабінету Міністрів України.

З повагою
Голова профспілки Л.С.Сачков

Схожі публікації


Догори