В УжНУ відкрили міжнародний освітній простір «Svitlo»

15 січня 2024 року в УжНУ на факультеті історії відкрили міжнародний освітній простір «Svitlo», а також стартувало навчання для керівників громадських та благодійних організацій, що надають різнопланову допомогу ВПО в нашому регіоні.

«Спочатку ми мали ідею створення  освітнього ютуб-каналу, яка згодом розвинулася до ідеї освітнього простору. Ми хочемо подякувати нашим партнерам, випускникам нашого факультету, ректорату університету, за те що вдалося втілити в життя ідею освітнього простору. Комп’ютери для цього простору ми отримали в рамках співпраці із британським університетом Центрального Ланкаширу. Ми вже маємо заплановано  низку зустрічей та тренінгів, які відбуватимуться в нашому освітньому просторі, і перший тренінг розпочинається вже сьогодні» - зазначив декан факультету історії та міжнародних відносин Віталій Андрейко. 

Ректор УжНУ Володимир Смоланка зазначив: «Кожне відкриття аудиторії, простору для студентів, викладачів – це завжди приємна та важлива подія для нас. Тут закладена чудова ідея, і відкриття простору показує, що може дати синергія коли в одному напрямку працюють декілька потужних партнерів».

Проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел наголосила на актуальності відкриття освітнього простору, та його можливості, які можуть бути використанні у процесі навчання студентами та викладачами.

У день відкриття на базі  міжнародного освітнього простору «Svitlo» вже розпочалася реалізація освітнього проєкту для навчання представників громадських організацій «Зміна дизайну мислення лідерів громадського сектору в умовах війни». До організації проєкту долучилися представники Ужгородського національного університету, громадської асоціації «Університетський центр підтримки бізнесу „Про БОНО“» та Асоціації міст-побратимів «Uzhhorod-Corvallis».

Співголова Ради Асоціації міст-побратимів «Uzhhorod-Corvallis» Піт Бобер долучився до зустрічі в онлайн-режимі. Він наголосив на важливості розвитку громадянського суспільства, навчання представників громадських організацій на Закарпатті.

До відкриття освітнього проєкту  онлайн долучився заступник голови Закарпатської ОДА Петро Добромільський.  Він зазначив: «Важливо, що такі навчання зараз відбуваються в нашій області, адже Закарпаття продовжує надавати прихисток та підтримку вимушеним переселенцям. Такі заходи дуже ефективні, оскільки під час занять лідери громадських та благодійних здобудуть нові корисні знання щодо того, як ефективніше проєктувати, залучати додаткові фінанси для виконання своїх статутних цілей, щоб покращувати перебування ВПО в нашому регіоні».

Загалом до участі в освітньому проєкті «Зміна дизайну мислення лідерів громадського сектору в умовах війни» долучилися керівники 15 місцевих та релокованих організацій, які реалізовують власні проєкти з гуманітарної, психосоціальної, освітньої, юридичної та іншої підтримки вимушених переселенців у нашій області. За словами лекторки першого навчального модуля – кандидатки економічних наук, голови Ради з питань з питань внутрішньо переміщених осіб при Закарпатській ОВА, регіональної координаторки міжнародного благодійного фонду «СОС Дитячі містечка Україна» Наталії Криворучко, під час сьогоднішнього заняття «Стратегія та місія роботи ГО: як визначити свій шлях у стратегічній перспективі» учасники розвиватимуть свої навички та вміння у сфері стратегічного планування. Вони розглянуть алгоритми розробки та поступової реалізації успішної стратегії, навчаться аналізувати ризики, розробляти покроковий план, формувати цілі і визначати бажані результати. Йтиметься також й про якісне перепрофілювання роботи громадської організації – структурування робочого часу, простору та діяльності.

 

Інформаційно-видавничий центр УжНУ

 

Схожі публікації


Догори