В УжНУ відкрили кабінет українсько-польської дружби

 14 червня 2021 року в Ужгородському національному університеті відбулося відкриття кабінету українсько-польської дружби на факультеті міжнародних економічних відносин УжНУ.

На зустрічі були присутні проректор УжНУ Мирослава Лендьел, консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Томаш Коваль, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, начальник управління єврорегіональної співпраці ОДА Олександр Білак, голова правління фірми «Брокельманн»  Владислав Ґжещук (Польща), голова Ужгородської районної ради Юрій Фрінцко, голова Середнянської ТГ Руслан Чорнак, голова Асамблеї Громадських рад Закарпаття Федір Харута,  викладачі та друзі факультету міжнародних економічних відносин.

На відкритті наголошували на важливості поглиблення українсько-польських відносин саме на території Закарпаття. Цьому сприятиме й функціонування кабінету українсько-польської дружби. Також в УжНУ планують відкрити й Центр польської культури.

У своєму вітальному слові декан факультету міжнародних економічних відносин Микола Палінчак наголосив, що вУжНУ є багато науковців, які вивчають Польщу, в політологічному, історичному, культурологічному аспектах. «У нас уже 4 роки вивчається польська мова, наразі її вивчають більше 40 студентів, тому постала потреба у відкритті кабінету українсько-польської дружби, а в перспективі – Центру  польської культури. На факультеті міжнародних економічних відносин це вже п’ята аудиторія з тематичним акцентом на міжнародній співпраці України. Ми залучили до оснащення цих кабінетів спонсорів; до відкриття кабінету українсько-польської дружби долучилися  голова правління ТОВ «Брокельманн» Владислав Ґжещук та голова Середнянської ТГ Руслан Чорнак».

Владислав Ґжещук передав лист-вітання ректору УжНУ від міністра освіти і науки Польщі Пшемислава Чарнека.

Гість із Польщі зазначив: «Наше підприємство надає 2 стипендії для кращих студентів факультету міжнародних економічних відносин. Студенти безпосередньо у Польщі зможуть пізнати особливості функціонування сучасного підприємства, керівництва, інфраструктури. Це – мотивація для кращих студентів досягати подальших успіхів. Я переконаний, що студенти, які приїдуть до Польщі, дуже швидко знайдуть друзів, спільні зацікавлення й інтереси зі своїми польськими колегами. Адже побудова мостів між державами – це не стільки офіційна робота на дипломатичному рівні але й комунікація  на рівні людина – людина».  

 

Інформаційно-видавничий центр УжНУ

Схожі публікації


Догори