Освіта Тернопільщини: мріяти, надихати, змінювати

Серпнева конференція «Освіта Тернопільщини: мріяти, надихати, змінювати» відбулася 28 серпня 2024 року у Чортківському гуманітарно-педагогічному коледжі ім. Олександра Барвінського.

Із вітальним словом виступили: заступник начальника Тернопільської обласної військової адміністрації Віктор Устенко, голова комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Володимир Мисик.

Директор департаменту освіти і науки Ольга Хома підбила підсумки за минулий рік та визначила пріоритети на новий 2024-2025 навчальний рік:

  • утвердження національної та громадянської ідентичності здобувачів освіти;
  • створення осередків викладання предмета «Захист України»;
  • належна організація освітнього процесу для дітей зі статусом внутрішньо переміщених осіб;
  • створення сприятливих умов для належного доступу до якісної освіти осіб з особливими освітніми потребами;
  • ефективність надання освітніх послуг в закладах професійної освіти;
  • забезпечення діяльності закладів освіти області в кризових умовах періоду дії воєнного стану.

Голова Тернопільської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Людмила Мокей взяла участь у роботі конференції. 

Звертаючись до учасників традиційного щорічного заходу, вона відзначила: «Вже втретє навчальний рік розпочинаємо в умовах війни. Це означає, що й надалі будемо змушені долати одночасно щонайменше два випробування – захищати Україну  та продовжувати впровадження реформи освітньої галузі. У такий відповідальний час надзвичайно важливо забезпечувати спокій у колективах закладів освіти, турбуватися про кожного працівника, створити умови й можливості для того, щоб освітянин міг заробляти працею собі на життя».  

«Замороження підвищення посадових окладів бюджетників, ріст цін, важкі випробування, пов’язані із російською агресією, не додають освітянам оптимізму, але віра у перемогу українського народу залишається такою ж непохитною й міцною», – сказала пані Людмила. Також вона наголосила на тому, що незважаючи на важкі умови війни, кожен педагог повинен розпочати новий навчальний рік вмотивованим, здоровим фізично й ментально, впевненим у завтрашньому дні.

Вчасно виплачена заробітна плата з усіма збереженими доплатами та надбавками, державними гарантіями мотивує належно, дає можливість вчителям не розпорошуватися на пошук додаткових заробітків, зосереджуватися на основній педагогічній діяльності.

Відповідно до результатів моніторингу, проведеного обласною профспілковою організацією, новий навчальний рік розпочинається без боргів із заробітної плати, матеріальну допомогу на оздоровлення як державну гарантію теж виплачено скрізь, за винятком кількох місцевих громад, де ще не отримали цієї виплати працівники дошкільних закладів.

Щорічно збільшується кількість територіальних громад, котрі забезпечують виконання вимог законодавства щодо безоплатного проведення медичних оглядів для працівників освіти.

«Збереження робочого місця – основний фактор, котрий додає впевненості у дні завтрашньому! Тут не все так просто, бо на порядку денному – приведення мережі закладів освіти відповідно до вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту», модернізація закладів професійної освіти, укрупнення закладів вищої освіти. Це тягне за собою реорганізацію, ліквідацію, відповідно – втрату роботи», – продовжила свій виступ очільниця обласної організації. Також вона наголосила на тому, що сучасна освітня реформа, якою б благородною не була її мета, не всім полегшить життя. Вже є та й надалі будуть звільнені працівники. 

Звертаючись до присутніх на конференції управлінців, Людмила Мокей зауважила, що усім разом варто подбати про них, шукаючи способи для пом’якшення наслідків реформи, а щоб не бути втягнутими у конфлікти, судові справи, потрібно безумовно дотримуватися вимог трудового законодавства, у т.ч. положень Галузевої та територіальних угод, колективних договорів, які є обов’язковими до виконання.

«Незважаючи на мораторій на підвищення заробітної плати бюджетникам галузева Профспілка намагається переконати державну владу у необхідності підвищення рівня посадових окладів працівникам освіти, – акцентувала пані Людмила та закликала підписати відповідну електронну петицію до Кабінету Міністрів України, ініційовану Львівською обласною профорганізацією.

Особливий національний дрес-код учасників конференції, вітальний міні-концерт від працівників та студентів Чортківського педагогічного коледжу під керівництвом директора Романа Пахолка додали такому важливому заходу української ідентичності, патріотизму, віри у перемогу над ворогом та бажання мріяти, надихати, змінювати.

 Тернопільська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори