Тернопільщина: відбулася колегія управління Державної служби якості освіти

Колегія управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області, яка відбулася 2 липня 2024 року, розглянула питання щодо стану формування безпечного освітнього простору в закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Тернопільської області у 2024/2025 н.р.; стану забезпечення доступу до якісної дошкільної освіти та удосконалення її змісту в закладах дошкільної освіти, дошкільних структурних підрозділах області.

У роботі колегії взяли участь: народний депутат України Іван Чайківський; в. о. голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук; начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області Віктор Маслей; генеральний директор компанії «Агропродсервіс» Андрій Баран; голова Тернопільської обласної організації Профспілки Людмила Мокей; голова Великоберезовицької селищної ради Андрій Галайко; керівники органів місцевого самоврядування та органів управління освітою, закладів та комунальних установ області.

Учасники засідання під час вітальної сесії та в обговоренні значну увагу приділили реформі освітньої галузі як важливій умові підвищення якості надання освітніх послуг. Одностайно усі констатували, що освіта має змінюватися відповідно до вимог сучасності задля кращого майбутнього наших дітей.

Голова обласної організації Людмила Мокей, як член колегії, зауважила, що реформи, невтішні демографічні зміни вже призвели та призведуть найближчим часом до закриття великої кількості закладів освіти, втрати робочих місць для педагогів без надії на подальше працевлаштування на рівнозначних посадах. Це може обернутися трагедією для багатьох освітян, особливо передпенсійного віку. Тому, користуючись присутністю народного депутата Івана Чайківського, запропонувала на законодавчому рівні домогтися надання педагогічним працівникам, які підпадають під звільнення у зв’язку із трансформацією мережі закладів освіти відповідно до вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту»,  права на достроковий вихід на пенсію.

Під час засідання колегії грамотами Тернопільської обласної ради за значний особистий внесок у розвиток освіти Тернопільщини, підтримку, активну взаємодію і партнерство в питаннях реалізації державної політики у сфері освіти було нагороджено голову обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Людмилу Мокей та директора ТОКІППО Олександра Петровського, а також за значний внесок у розбудову системи якості освіти і освітньої діяльності закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, високий професіоналізм у реалізації повноважень Державної служби якості освіти України на території Тернопільської області, сумлінну працю та з нагоди 5 річниці утворення управління ДСЯО у Тернопільській області - колектив управління.

Засідання відбулося у с. Настасів Великоберезовицької селищної ради на локаціях компанії «Агропродсервіс» під гаслом: «Забезпечуємо стратегічне партнерство держави, бізнесу та громади задля гарантування безпеки і якості навчання під час війни».

Місце проведення обране не без причини, адже компанія «Агропродсервіс» зробила значний внесок у соціальний розвиток територій, де вона орендує землю. З цікавістю учасники засідання оглянули соціально-освітні проекти «Агропродсервісу», культурно-мистецький центр села Настасів для розвитку дітей та молоді, а також виробничі потужності бізнес-компанії, які продемонстрував генеральний директор компанії Андрій Баран. 

 

За матеріалами – Державної служби якості освіти у Тернопільській області

Схожі публікації


Догори