Профспілки і Держпраці – параметри взаємодії

На початку лютого 2023 року в будинку професійних спілок Тернопільщини відбулася зустріч голів обласних галузевих профспілок із начальником Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці України Богданом Сагайдаком, організована головою Тернопільської обласної ради профспілок Андрієм Присяжним, з метою обговорення перспектив взаємодії між управлінням та профспілками області.

Начальник міжрегіонального управління Держпраці розповів про реформу, яка відбулася в системі державного нагляду, та зазначив, що необхідно виробити дієві параметри взаємодії із профспілками для захисту трудових прав працівників та упередження виробничого травматизму. «Важливо, – сказав пан Богдан, – розуміти всіх, як роботодавця, так і найманого працівника. Особливо у період війни».

Голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний підкреслив, що спільні дії, спрямовані не тільки на виявлення порушень, а й на вжиття заходів щодо їх попередження, усунення в тих установах, закладах, підприємствах, де діють профспілкові організації, мають стати предметом співпраці профспілок області та управління Держпраці та бути зафіксовані у положеннях угоди, над проектом якої вже сторони працюють.

Голова обласної організації профспілки Людмила Мокей зауважила, що поєднання спільних зусиль задля забезпечення ефективного державного нагляду та громадського контролю за додержанням роботодавцями вимог трудового законодавства та створенням безпечних і нешкідливих умов праці працівників в умовах воєнного стану набуває особливого значення.

Під час зустрічі своїми думками та пропозиціями щодо покращення співпраці ділилися також голови обласних профспілкових організацій охорони здоров’я, культури, соціальної сфери.

 

Пресцентр Тернопільської обласної організації Профспілки

 

Схожі публікації


Догори