Навчання голів комісій з питань охорони праці

Обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України спільно з Кіровоградським експертно-технічним центром Держпраці в період 19-20 лютого 2020 року організував проведення навчання голів комісій з питань охорони праці з вручення за підсумками заліку відповідного посвідчення.

Захід відбувався відповідно до положень обласної Угоди між управлінням освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації та обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки та з метою забезпечення ефективного громадського контролю за дотриманням передбачених нормативними актами з питань охорони праці вимог щодо поліпшення умов, безпеки праці та навчання, створення належного виробничого побуту, виконання заходів соціального захисту працюючих та осіб, які навчаються, а також – забезпечення участі представника профспілки у роботі комісії з розслідування причин нещасних випадків, за умови підтвердження ним відповідного кваліфікаційного рівня (підтверджується посвідченням щодо проходження цією особою навчання).

Тематика обласного семінару: Основні положення Закону України «Про охорону праці» щодо реалізації конституційною права працівників на охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності.

У роботі семінару взяли участь Сергій Юрійович Петров – в.о. голови Кіровоградської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, Віталій Антонович Заніздра – начальник Управління Держпраці у Кіровоградській області, Світлана Сергіївна Гончар – начальник навчально-методичного центру ДП «Кіровоградський ЕТЦ», Станіслав Григорович Сітнік – головний державний інспектор відділу організації державного та ринкового нагляду, надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Кіровоградській області, Олена Анатоліївна Хіміч – начальник відділу і питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Кіровоградській області, Олександр Іванович Щербак, методист ДП «Кіровоградський ЕТЦ».

Із вступним словом до учасників заходу звернувся очільник обласної організації профспілки освітян, який у своєму виступу наголосив на важливості забезпечення профспілковими комітетами дієвого громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства про охорону праці, в т.ч. шляхом виконання заходів, передбачених у колективних договорах (угодах) закладів освіти.

Світлана Сергіївна Гончар висвітлила питання, що стосуються основ законодавства про охорону праці, права працівників на охорону праці під час виконання трудових обов'язків, повноваження служби охорони праці, положення про службу, основні завдання, функціональні обов’язки та права, відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.

Станіслав Григорович Сітнік проінформував присутніх про основні вимоги положення про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

Олена Анатоліївна Хіміч у своєму виступі акцентувала увагу на ключових проблемних питаннях додержання законодавства про працю та атестації робочих місць.

Олександр Іванович Щербак детально поінформував про Положення про навчання з питань охорони праці; перелік посадових осіб, які проходять навчання з питань охорони праці; інструктажі: види, періодичність, зміст; обов'язки власника щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці, обов'язки працівника виконувати вимоги; фінансування охорони праці та стимулювання охорони праці.

Після завершення навчального семінару начальник Управління Держпраці у Кіровоградській області Віталій Антонович Заніздра та начальник навчально-методичного центру ДП «Кіровоградський ЕТЦ» Світлана Сергіївна Гончар підбили підсумки навчання і прийняли залік у профспілкового активу області.

На думку слухачів навчання, даний захід пройшов продуктивно і з великою користю. Він, без сумніву, надасть наснаги у створенні безпечних нешкідливих умов праці у наших закладах освіти.

Кіровоградська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори