У Миколаєві відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

У Миколаєві відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти6 травня 2016 року відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти у Миколаївській області на тему: «Про роботу органів державної виконавчої влади на місцевого самоврядування Миколаївської області щодо дотримання законодавства України про освіту для забезпечення функціонування та якості дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти».

У засіданні взяли участь голова обласної ради Вікторія Москаленко, заступник голови обласної державної адміністрації В’ячеслав Бонь, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, народний депутат України, голова підкомітету з питань освіти Тарас Кремінь, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, директор департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Алла Веліховська, ректори вищих навчальних закладів Миколаївської та Херсонської областей, депутати обласної ради, начальники районних управлінь освіти і науки, працівники освіти, профспілковий актив області.

Олександр Співаковський наголосив, що виїзне засідання комітету – робоча зустріч та висловив сподівання, розмова буде конструктивною: «Ми повинні розуміти, що відбувається в регіонах, бо коли ми тиснемо на зелену, жовту, або червону кнопку, повинні усвідомлювати, що за цим стоїть абсолютно збалансоване рішення».

Вітаючи учасників засідання, голова обласної ради Вікторія Москаленко зазначила, що сьогодні виконавча і законодавча влада повинні консолідовано працювати над створенням рівних можливостей для здобуття освіти дітьми різних соціальних верств. Перші кроки на цьому шляху вже зроблені Миколаївською обласною радою – виділено 19 млн. гривень на програму «Шкільний автобус».

З доповіддю про стан та перспективи освітньої галузі Миколаївщини виступила директор департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Алла Веліховська. Про виклики, які стоять перед сучасною українською системою освіти розповів директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрій Кононенко.

Учасники зустрічі внесли пропозиції до проектів законів України «Про освіту», «Про професійну освіту», обговорили недоліки та протиріччя законодавства України щодо визначення повноважень місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в галузі освіти.

В обговоренні питань взяла участь голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Віра Оборонько.

 

Миколаївська обласна організація Профспілки

У Миколаєві відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

 

Схожі публікації


Догори