На порядку денному – актуальні питання профспілкової діяльності

Президія ради та секція загальної середньої, дошкільної і позашкільної освіти Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України провели свої засідання 15 лютого 2024 року у приміщенні Будинку профспілок. 

Члени президії проаналізували показники профспілкового членства обласної організації, схвалили План основних заходів ради ТООППОНУ на 2024 рік, а також розглянули фінансові питання.

Доповідачі – голова обласної організації Людмила Мокей, заступник голови обласної організації Оксана Піхурко ознайомили членів президії з матеріалами статистичного звіту обласної профспілкової організації за 2023 рік, запропонованою тематикою проведення засідань виборних органів обласної організації в умовах воєнного стану та з актуальних питань, котрі потребуватимуть розгляду та оперативного вирішення у 2024 році. 

Також визначили пропозиції щодо активізації та удосконалення роботи структурних ланок профспілки на місцях з питань укріплення й розвитку профспілкового руху, збільшення профспілкового членства в закладах освіти області.

В обговоренні порядку денного президії взяли участь: голова первинної профорганізації Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя Оксана Гарматюк, голова Кременецької районної профорганізації Лілія Чечуріна, голова Чортківської міської профорганізації Іванна Охріменко.

На засіданні секції загальної середньої, дошкільної і позашкільної освіти голови територіальних профорганізацій області акцентували на тих викликах, які спричиняють деструктивний вплив на профчленство, та визначилися із основними завданнями для покращення профспілкової мотивації.

Враховуючи, що рівень оплати праці – основний мотиваційний чинник, члени секції одностайно підтримали позицію щодо постійного профспілкового моніторингу за дотриманням законодавчо встановлених державних гарантій і прав працівників в закладах освіти, особливо в умовах воєнного стану.

Детально проаналізовано питання оплати праці педагогічних працівників у 2024 році, зокрема щодо розподілу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам; положень постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 р. № 1381 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 822 та зупинення її дії»; змін в оплаті праці у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2024 р. № 23 «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери»; розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників освіти станом на 1 грудня 2021 року та на 1 січня 2024 року.

Юрисконсульт обласної організації поінформував присутніх із основними зауваженнями Спільного представницького органу об’єднань профспілок до проєкту Трудового Кодексу України, а також детально ознайомив профактив із змінами у законодавстві про відпустки.

Активно обговорювали питання порядку денного засідання голови об’єднаних територіальних профорганізацій Козівщини, Збаражчини, Лановеччини, Шумщини, Монастирищини.  

  

Тернопільська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори