Розширене засідання президії

Минулого тижня відбулися нарада, навчання  та розширене засідання президії комітету за участі голів усіх організаційних ланок Чернігівської обласної організації  Профспілки у режимі ZOOM-конференції.

Перед початком засідання президії була проведена  нарада. Голова обласної організації Тетяна Матвеєва провела  аналіз   режиму роботи закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти, стану виплати заробітної плати, виплат винагороди та премій освітянам області, які вони отримали у 2023 році завдяки спільним діям соціальних партнерів. 

Учасники наради обговорили також питання звітно-виборної кампанії в обласній організації. 

Після наради відбулося засідання президії. На порядок денний було винесене питання затвердження звітності  та ряд інших питань організаційної і фінансової діяльності обласної організації. 

Голова обласної організації розпочала засідання президії аналізом статистичної звітності.  Вона, зокрема, зауважила, що в області продовжуються зміни у мережі закладів освіти, зменшується кількість закладів  загальної середньої освіти, дошкільної освіти, а, відповідно, зменшується  чисельності працюючих і членів Профспілки. Сьогодні на обліку в обласній організації стоїть 27740 членів Профспілки. Доповідач  наголосила, що кількість членів Профспілки у кожній організаційній ланці залежить від багатьох чинників, але основну увагу треба приділити питанням соціального захисту, посиленню організаційної і інформаційної роботи.  

Далі голова обласної організації проаналізувала звіти правової служби та про роботу представника  Профспілки з питань охорони праці. Вона наголосила на тому, що протягом року обласний комітет здійснював постійний моніторинг за дотриманням визначених законодавством державних гарантій і прав працівників в установах та закладах освіти. Було надано  5568   консультацій  членам Профспілки та профспілковим організаціям з правових питань. Надавалась допомога членам Профспілки у судовому захисті своїх прав. На користь працівників  було винесено 9 судових рішень.

Щодо звіту з питань охорони праці Тетяна Матвеєва наголосила на тому, що представники профспілки з питань охорони праці є в усіх організаційних ланках обласної організації. Вони залучаються до спільних перевірок з органами державного нагляду контролю, зокрема, до перевірки стану укриттів закладів освіти. До того ж працівники апарату обласної організації Профспілки та голови організаційних ланок пройшли навчання і перевірку знань з охорони праці у січні 2023 року. Після здачі іспиту вони отримала відповідні посвідчення. 

Після обговорення  президія затвердила  звітність обкому Профспілки.  

Учасники засідання президії обговорили звіт про виконання бюджету  комітету обласної організації  Профспілки працівників освіти і науки України за 2023 рік та члени президії затвердили показники  його виконання.

Були розглянуті інші робочі питання та прийняті відповідні рішення.

Після розширеного засідання президії відбулося навчання голів організаційних ланок.

Юрисконсульт обласної організації Олексій Лугина ознайомив профспілкових лідерів із змінами законодавства в частині регулювання умов надання працівникам щорічної основної та інших видів відпусток за відпрацьований у період дії воєнного стану час.

Прокоментував позицію Спільного представницького органу об’єднань профспілок щодо нового проекту Трудового кодексу України і зупинився на новій редакції Положення про атестацію педагогічних працівників. 

Голови організаційних ланок взяли участь у обговоренні усіх питань, висловили свої зауваження і побажання та отримали відповіді на усі запитання. 

 

Чернігівська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори