Фінансова діяльність організаційних ланок в умовах нової адміністративно-територіальної реформи

З таким порядком денним відбулося чергове засідання президії комітету Чернігівської обласної організації Профспілки. 

У зв’язку із змінами в структурі обласної організації Профспілки відбулися зміни і  у фінансово-господарській діяльності. У створених первинних профспілкових організаціях  територіальних громадах необхідно було провести ряд заходів для їхньої самостійної діяльності.

З метою інформування та навчання голів організаційних ланок з даного питання обласною організацією Профспілки були проведені семінари голів, надано зразки документів для здійснення цієї роботи. Кожна організація отримала Інформаційні вісники: в лютому 2021 року – «Основні напрямки фінансової діяльності профспілкових організацій», в серпні 2021 року – «Кроки діяльності профспілкових організацій, що створені в територіальних громадах».

Члени президії відмітили, що станом на сьогодні усі первинні організації громад  здійснили реєстрацію як неприбуткові, відкрили рахунки у банку, виготовили печатки, затвердили штатні розписи та прийняли працівників у нові профспілкові структури.

Президією було зроблено глибокий  аналіз фінансової діяльності організаційних ланок і забезпечення їхньої  достатньої самостійності у здійсненні цієї роботи

Важливим питанням, відмітили члени президії,  є упорядкування договірної основи на перерахування профспілкових внесків (колективний договір чи окремий договір про перерахування членських профспілкових внесків, заяви членів Профспілки). Майже усі організаційні ланки уклали такі договори та упорядкували цю діяльність.

В умовах змін соціальних партнерів постало питання заключення колективних договорів з новими роботодавцями. На сьогодні такі договори уклали більшість первинних   профспілкових організації громад.

Після активного обговорення члени президії прийняли постанову, якою зобов’язали первинні профспілкові організації територіальних громад ліквідувати недоліки у колдоговірній та фінансовій діяльності до кінця року. 

Члени   президії обговорили  питання виплати заробітної плати освітянам і прийняли звернення до органів влади щодо стану  заборгованості по виплаті заробітної плати  працівникам закладів освіти в громадах області.

Президія взяла  на облік первинні профспілкові організації територіальних громад,  заслухала інформацію про хід виконання попередніх постанов президії та ряд інших питань і прийняла відповідні постанови

Засідання президії відбулося у режимі «офлайн». Усі члени президії комітету Чернігівської обласної організації – вакциновані. 

 

Чернігівська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори