Діяльність організацій Профспілки в умовах створення територіальних громад

За такою темою відбувся семінар голів територіальних організацій Профспілки Чернігівської області.

Метою проведення такого семінару було ознайомлення профспілкових лідерів із ситуацією, яка склалася внаслідок утворення територіальних громад і органів управління освітою в них, та вироблення подальших дій організаційних ланок у таких умовах.

Голова обласної організації Профспілки Т.А. Матвеєва проінформувала, що в області створено 16 громад, більшість з яких вже мають власні органи управління освітою. Водночас, вона наголосила , що виникає потреба створення профспілкової структури, яка була б стороною соціального діалогу на рівні громади, тому спілчани Чернігівської області обрали шлях створення первинних профспілкових організацій на рівні ОТГ. В області уже створено 8 таких організацій, 6 із яких вже пройшли державну реєстрацію.

На організаційних зборах у громадах були присутні більше 250 членів Профспілки. Первинними організаціями громад охоплено більше 80 організацій навчальних закладів та 1858 спілчан.

Цікава ситуація склалася при створенні первинної організації в Остерській ОТГ. Спочатку обком Профспілки вирішив питання своєчасної виплати заробітної плати в навчальних закладах громади, а потім була створена первинна профспілкова організація, яка дає можливість вирішувати питання саме соціального захисту.

Голова організації навела приклади вирішення цього питання в інших  областях, а також виклала бачення подальших змін у профспілковій структурі в ході територіальної реформи та відповіла на питання учасників семінару. Присутнім було наголошено, що Профспілка не повинна займати пасивну позицію, а має вчасно реагувати на реформи, які відбуваються в державі, щоб мати змогу належним чином захищати права спілчан та відстоювати їх інтереси.


 

Ніна Дудка,

заступник голови Чернігівської обласної організації Профспілки

Схожі публікації


Догори