Виїзні семінари – одна із форм навчання профактиву області

Виїзні семінари – одна із форм навчання профактиву областіДіяльність профспілкових організацій залежить від професіоналізму профспілкових лідерів та команди. Пріоритетним завданням системи профспілкової освіти, яке визначив комітет Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України по навчанню профспілкових кадрів і активу, стало формування знань, вмінь та навичок, необхідних головам профспілкових організацій, членам профспілкових комітетів, профспілковому активу для захисту прав членів Профспілки.

З метою підвищення рівня знань, інформованості керівників організаційних ланок Профспілки, профактиву в області склалася певна структура в організації навчання. Однією із складових цієї структури є проведення виїзних семінарів працівниками апарату обласного комітету Профспілки для голів первинних профспілкових організацій.

Нещодавно такий семінар проведено у Борзнянській районній організації. На семінарі було розглянуто питання підвищення ролі профспілкових організацій у представництві та захисті трудових прав і соціально-економічних інтересів працівників, з яким голів первинних профспілкових організацій ознайомила Тетяна Матвєєва – голова обласної організації Профспілки. Вона зробила аналіз дій обласної, районних, міських, первинних профспілкових організацій щодо забезпечення трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки, використавши підготовлені аналітичні діаграми та таблиці, а також ознайомила учасників семінару з подальшими напрямами діяльності обласної організації.

Ніна Дудка – заступник голови обласної організації зупинилася на питаннях організаційної роботи в первинних профспілкових організаціях. Зокрема, вона наголосила, що дієвість первинних профспілкових організацій залежить від того, наскільки досконалими є форми їх організаційної побудови і методи практичної діяльності. Було зроблено порівняльний аналіз профспілкового членства в Борзнянській районній організації. Відповідно до галузевого Статуту обговорювалися основні завдання первинних профспілкових організацій, права та обов'язки членів Профспілки, робота виборних органів, фінансова діяльність організацій тощо.

Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації Профспілки ознайомив голів первинних організацій із законодавством про колективні договори і угоди та пояснив його практичне застосування при укладенні колективних договорів.

Працівники апарату комітету обласної організації дали відповіді на багаточисельні запитання голів первинних організацій та надали консультації з правових питань.

Ніна Дудка,
заступник голови Чернігівської обласної організації Профспілки

Схожі публікації


Догори