Організаційна робота – запорука успіху діяльності профспілкової організації

Організаційна робота – запорука успіху діяльності профспілкової організаціїУ жовтні відповідно до плану роботи комітету обласної організації вивчалося питання про роботу первинних профспілкових організацій Профспілки Козелецького району щодо організаційного зміцнення, інформаційного забезпечення та вдосконалення форм і методів внутрішньоспілкової діяльності.

Заступник голови обласної організації Ніна Дудка та члени комітету обласної організації – голови Ніжинської, Носівської, Ічнянської, Чернігівської, Сосницької районних організацій відвідали 26 первинних профспілкових організацій району.

Вони знайомилися з досвідом роботи первинних організацій щодо мотивації профспілкового членства та збільшення чисельності членів профспілки, дотримання статутних вимог щодо проведення зборів, засідань профкомів та актуальністю питань, які на них розглядаються, а також практикою роботи профкомів, спрямовану на захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників. Паралельно надавалася практична допомога головам первинних профспілкових організацій.

Традиційно після вивчення питання працівники апарату обласного комітету провели навчання голів первинних профспілкових організацій Козелецького району. На семінарі виступила Тетяна Матвеєва – голова обласної організації Профспілки, яка зупинилася на питаннях підвищення ролі профспілкових організацій у представництві та захисті трудових прав і соціально-економічних інтересів працівників, а також ознайомила присутніх з діяльністю Профспілки працівників освіти і науки України, обласної організації у сучасних умовах.

З практикою укладання колективних договорів і угод, їх значенням у захисті трудових прав члені Профспілки учасників семінару ознайомив Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації Профспілки.

Ніна Дудка детально охарактеризувала форми і методи організаційної роботи у діяльності первинних профспілкових організацій.

У кінці жовтня президія комітету обласної організації на своєму засіданні розглянула питання роботи профспілкових організацій Козелецького району щодо організаційного зміцнення, інформаційного забезпечення та вдосконалення форм і методів внутрішньоспілкової діяльності. Доповідачі Надія Бобруйко – голова Козелецької районної організації Профспілки та Ніна Дудка зробили аналіз стану організаційної роботи у районній організації і первинних профспілкових організацій зокрема.

У своїй постанові президія комітету схвалила досвід організаційної роботи районної організації та її структурних ланок та відзначила високий рівень мотивації профспілкового членства в районній організації, де останні п’ять років фіксується найвищий його показник серед структурних ланок обласної організації.

Президією відзначено, що визначальним мотивом перебування у Профспілці для працівників закладів освіти району є здатність цієї організації до активних і результативних дій, відстоювання інтересів працюючих на всіх рівнях, матеріальна підтримка, організація оздоровлення і відпочинку.

Щорічно на засіданні президії комітету Козелецької районної організації заслуховуються питання щодо організаційного зміцнення та вдосконалення форм і методів внутрішньоспілкової роботи у якійсь із первинних організацій, здійснюється контроль за виконанням прийнятих рішень, проводиться районний огляд-конкурс і визначаються кращі організації. Постійно проводяться дні райкому в організаціях.

Президією відзначено, що комітет районної організації активізував роботу по інформаційному забезпеченню членів профспілки, використовуючи з цією метою матеріали обкому профспілки, власні інформаційні матеріали. Первинні профспілкові організації мають власні сторінки на сайтах закладів, а деякі – власні сайти.

В усіх первинних організаціях налагоджено облік членів профспілки. Багато організацій практикують вручення профспілкових квитків в урочистій обстановці. Згідно зі статутними нормами та планами роботи проводяться засідання профкомів та профспілкові збори. В організаціях здійснюється контроль за виконанням прийнятих власних рішень.

Водночас, президією комітету обласної організації рекомендовано приділяти більше уваги створенню кімнат профспілкової роботи в закладах освіти Козелецького району, створенню нових профспілкових гуртків на базі первинних профспілкових організацій району та посилити роботу з первинними профспілковими організаціями дошкільних навчальних закладів.

Ніна Дудка,
заступник голови Чернігівської обласної організації Профспілки


Організаційна робота – запорука успіху діяльності профспілкової організації

Схожі публікації


Догори