Освітянська профспілка продовжує системне навчання лідерів структурних ланок

Освітянська профспілка продовжує системне навчання лідерів структурних ланок11-12 лютого відбувся черговий семінар голів районних, міських організацій та первинних організацій вищих навчальних закладів і ПТНЗ. Як завжди, на порядок денний навчання були винесені нагальні та надважливі питання для роботи як профспілкових організацій області, так галузі в цілому.

 

Голови організаційних ланок взяли участь  у розширеному засіданні колегії Управління освіти і науки облдержадміністрації, на якому розглядалося питання впровадження ефективних моделей національно-патріотичного виховання  дітей та учнівської молоді у закладах освіти області (в рамках реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді) та були підбиті підсумки участі у ІІ етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України у 2015 році. Усі присутні взяли участь в урочистому підведенні підсумків обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016».

 

Згідно з порядком проведення наради голів організаційних ланок Тетяна Матвеєва – голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України проаналізувала виконання в області постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів». Зокрема, вона зазначила, що в області склалась неоднозначна ситуація щодо практичного застосування цієї постанови. У деяких районах та містах області розмір заробітних плат у січні 2016 року окремим категоріям працівників є меншим у порівнянні із розмірами заробітних плат, виплачених у грудні 2015 року. Пов’язано це із зупиненням у січні місяці 2016 року виплати надбавок доплат премій працівникам, які застосовувались для виконання зазначеної постанови.

 

Продовжуючи нормативно-правову спрямованість семінару юрисконсульт Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Олексій Лугина ознайомив присутніх з особливостями і застереженнями щодо проекту Закону України «Про освіту».

 

Бурхливе законодавче поле країни потребує від профспілкового лідера постійного оновлення своїх знань та навичок. Саме тому, ще один блок семінару стосувався найактуальніших змін законодавства щодо діяльності профспілкових організацій у 2016 році. Заняття провів Володимир Ковальчук – юрист Навчально-методичного центру профспілок

 

У рамках семінару відбулася важлива зустріч з Любов'ю Жуковою – заступником  директора департаменту фінансів облдержадміністрації.

На обговорення  були винесені питання  особливостей формування місцевих бюджетів у 2016 році та бюджету області на 2016 рік. Профспілкові лідери піднімали численні питання щодо своєчасного та повного фінансування освітньої галузі області. Адже  проект закону «Про освіту», внесений Кабінетом Міністрів України, реєстр. № 3491, від 19.11.2015 (доопрацьований, в редакції від 28.12.2015),  постанова Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 року № 1013 викликали масове  невдоволення працівників. Це створює соціальну напругу у трудових колективах та органах влади на місцях.

 

Віталій Копиш, Чернігів

Освітянська профспілка продовжує системне навчання лідерів структурних ланок Освітянська профспілка продовжує системне навчання лідерів структурних ланок

 

Освітянська профспілка продовжує системне навчання лідерів структурних ланок Освітянська профспілка продовжує системне навчання лідерів структурних ланок

 

Схожі публікації


Догори