Навчання профспілкового активу

Голови первинних профспілкових організацій закладів професійно-технічної освіти – структурних ланок Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України навчалися 26 травня 2023 року в Будинку профспілок Тернопільщини.

Профспілковий захід відкрила голова обласної організації Людмила Мокей, яка акцентувала на актуальних питаннях діяльності галузевої Профспілки, важливості дотримання статутних вимог щодо внутрішньоспілкової роботи.  

Заступник голови обласної організації Оксана Піхурко ознайомила присутніх з позицією Міністерства освіти і науки щодо необхідності підвищення ролі закладів професійної (професійно-технічної освіти) у системі освіти України, аналізом задекларованих державою підходів до реорганізації таких закладів,  наголосила на викликах та проблемах, які можуть постати перед працівниками закладів ПТО та первинними профорганізаціями в процесі її проведення.

Оксана Піхурко зупинилася також на питаннях участі первинних профорганізацій у волонтерській допомозі ЗСУ та внутрішньо переміщеним особам, наголосивши, що роль закладів профтехосвіти Тернопілля у такій роботі є надзвичайно  суттєвою і важливою.

Спільно з юрисконсультом обласної організації Степаном Кушиком О. Піхурко звернула увагу присутніх керівників виборних профорганів на необхідності здійснення громадського контролю за дотриманням законодавчих норм щодо безоплатного проведення медичних оглядів працівників освіти та надання педагогічним працівникам відпустки у повному обсязі.

Юрисконсульт нагадав учасникам семінару основи діяльності первинних профспілкових організацій, ознайомив їх із змінами в трудовому законодавстві.

Активно обговорення викликало питання «Колективні договори як локальне джерело трудового права». Розглянули вимоги до порядку укладання колективних договорів, ознайомилися із новим законом.

Головний бухгалтер обласної організації Олеся Лопатинська проінформувала про стан ведення бухгалтерського обліку та зауважила на необхідності вдосконалення фінансової діяльності у первинних профорганізаціях закладів професійно-технічної освіти.

Учасників семінару також ознайомлено із особливостями проведення літнього оздоровлення спілчан та їхніх дітей у цьому році. 

 

Тернопільська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори