Навчається профактив Чернігова

Черговий семінар відбувся для голів первинних профспілкових  організацій закладів загальної середньої освіти в обласному центрі. 

Проводили семінар Тетяна Матвеєва – голова Чернігівської обласної організації Профспілки, Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації.

Тетяна Матвеєва розпочала семінар аналізом ситуації у профспілковому русі, яка обумовлена  викликами сьогодення. Зупинилася на питаннях  фінансування освітянської галузі у наступному 2023 році, порядку розподілу та витрат освітньої субвенції.

У своєму виступі голова обласної організації, зокрема, наголосила, що  соціальне партнерство та тісна співпраця з керівниками закладів освіти є вагомим чинником у питаннях соціально-економічного захисту працівників освіти. Учасники семінару обговорили мотиваційні аспекти діяльності профспілкових організацій навчальних закладів  у сучасних умовах. Серед учасників семінару розв’язалась жвава дискусія, шукали відповіді на питання покращення профспілкової роботи. 

Наступний блок семінару був присвячений змінами у законодавстві у сфері освіти в умовах воєнного стану.

Юрисконсульт Олексій Лугина проінформував учасників семінару про зміни істотних умов праці, збереження середнього заробітку мобілізованим педагогам та добровольцям  територіальної оборони. Також було обговорене питання  збільшення рівня мінімальної заробітної плати та необхідність проведення роботодавцями індексації заробітних плат.

Голів організаційних ланок ознайомили з проєктом Закону України «Про працю» та необхідністю участі членів Профспілки у електронних консультаціях. Дана інформація оприлюднена на сайті Міністерства економіки України. 

Учасники семінару отримали відповіді на всі поставлені запитання  і активно включилися в обговорення отриманої інформації, висловлювали власні думки та ставлення до різних ситуацій. 

 

Чернігівська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори