Актуальні питання бухобліку в профорганізаціях

За такою темою 21 грудня 2017 року відбувся спільний семінар голів та бухгалтерів районних, міських і первинних профспілкових організацій закладів вищої та професійно-технічної освіти Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Розпочала семінар Тетяна Матвеєва – голова обласної організації, яка зазначила, що фінансова діяльність організаційних ланок Профспілки має свої особливості. На останній президії ЦК Профспілки були затверджені «Методичні рекомендації щодо застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, зобов’язань і господарських операцій в організаційних ланках Профспілки працівників освіти і науки України». З метою виконання цієї постанови та відповідно до плану навчання обласний комітет провів семінар голів та бухгалтерів районних, міських і первинних профспілкових організацій закладів вищої та професійно-технічної освіти.

Голова обласної організації наголосила, що бухгалтерський облік в організаційних ланках має забезпечити своєчасне і точне відображення фінансово-господарської діяльності організацій, забезпечити систематичний контроль за виконанням кошторисів, сприяти дотриманню  фінансової дисципліни та збереженню грошових коштів та матеріальних цінностей. А для цього голови  та бухгалтери організаційних ланок повинні мати відповідні знання і орієнтуватися у змінах, які відбулися останнім часом у законодавстві. З цією метою і проводиться спільне навчання.

У роботі семінару взяла участь Галина Щавінська – начальник фінансового управління-головний бухгалтер ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, яка зупинилася на актуальних питаннях бухгалтерського обліку в профспілкових організаціях,  обліковій політиці  і особливостях ведення бухгалтерського обліку в профспілкових організаціях галузевої Профспілки, а також пояснила особливості ведення бухгалтерського обліку в неприбуткових організаціях.

Оксана Таркані – доктор філософії у галузі економіки, заступник директора аудиторської компанії, сертифікований аудитор, яка також взяла участь у роботі семінару, з позиції аудиту проаналізувала особливості складання профспілкових кошторисів, надання матеріальної допомоги та профспілкових виплат, оподаткування окремих операцій неприбуткових організацій.

Голови та бухгалтери організаційних ланок мали змогу отримати висококваліфіковану консультацію про зміни до Закону про бухгалтерський облік.

Усі учасники семінару отримали відповіді на численні запитання  та матеріали щодо організації фінансової роботи друковані і на електронних носіях  і були щиро вдячні організаторам і лекторам за навчання.

Ніна Дудка,

заступник голови Чернігівської обласної організації Профспілки 

Схожі публікації


Догори