Починаємо новий навчальний рік у системі профспілкової освіти

Війна внесла свої корективи не тільки у діяльність організаційних ланок Профспілки, а й в організацію профспілкової освіти у Чернігівській області. Зазвичай навчання профспілкових кадрів і активу проводилися на базі навчально-методичного центру профспілок області. Але під час обстрілів   міста Чернігова будівля Підприємства «Навчально-методичний центр» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області зазнала значних руйнувань і подальша діяльність цього центру неможлива. 

Але це не означає, що профактив не буде навчатися. Розуміючи важливість  профспілкового навчання, як одного із основних напрямів діяльності профспілки, Чернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України   розпочала навчальний рік у системі профспілкової освіти. 

Напередодні початку навчального року  відбувся семінар-нарада голів організаційних ланок обласної організації. Захід проводився одночасно у режимах офлайн та відеоконференції у програмі ZOOM. За власним бажанням, враховуючи воєнний стан, частина голів організаційних ланок були особисто присутніми у залі засідань,  звідки проводилася  відеоконференція. 

Відкрила семінар-нараду Тетяна Матвеєва – голова обласної організації хвилиною мовчання в пам’ять про загиблих воїнів-захисників і   мирних громадян України  у цій страшній війні. 

Далі голова організації зауважила, що саме режим воєнного стану значно ускладнив виконання покладених на Профспілку завдань. У цих умовах особливої уваги потребують стан дотримання трудових прав працівників, питання соціального захисту, а також ситуація з реалізацією гарантій діяльності профспілок.

Питання семінару-наради стосувалися колективно-договірного регулювання трудових відносин в сьогоднішніх умовах, здійснення контролю за дотриманням трудових гарантій працівників з урахуванням норм Закону України від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», погодження з роботодавцем необхідних змін до колективного договору. Зупинилася голова обласної організації на питаннях фінансування галузі, використання освітньої субвенції органами місцевого самоврядування і здійснення контролю за ними з боку оргнізаційних ланок Профспілки.

Продовжив навчання Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації, який  ознайомив учасників семінару із змінами у законодавстві у сфері освіти в умовах воєнного стану. Це – особливості надання відпусток, продовження трудових договорів із керівниками шкіл, зміна істотних умов праці і звільнення. Зупинився на формах роботи педагогів у новому навчальному році, ситуаціях простою та закриття закладів освіти. Окрема увага була приділена питанням мобілізації освітян.

Учасники семінару отримали відповіді на численні запитання, що стосувалися трудового законодавства та діяльності профспілкових організацій. 

Також відбулося засідання президії обласного комітету, на якому обговорювалося питання діяльності виборних профспілкових органів в умовах воєнного часу та ряд інших питань, з яких було прийнято відповідні постанови. 

 

Чернігівська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори