Достатній бюджет – запорука нормального функціонування галузі

На початку цього року традиційно на базі навчально-методичного центру профспілок області у режимі офлайн відбулося навчання голів організаційних ланок Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. 

У роботі семінару взяли участь Микола Конопацький – начальник Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації та Світлана Суслова – начальник управління фінансів соціально-культурної сфери та органів влади Департаменту фінансів Чернігівської обласної державної адміністрації.  Тематика семінару була присвячена питанням формування та виконання бюджету освіти області. 

Семінар відкрила Тетяна Матвеєва – голова обласної організація, яка зауважила, що на сучасному етапі економічного розвитку України надзвичайної актуальності набуло питання ефективного використання бюджетних ресурсів. І Профспілка не повинна залишатися осторонь цих процесів. Постійне активне долучення організаційних ланок області до бюджетного процесу передбачає участь у формуванні місцевих бюджетів та контроль за  цільовим використанням коштів, передбачених у них на вирішення соціально-економічних проблем освітян. Важливою є також робота з депутатами місцевих рад  щодо підтримки профспілкових пропозицій та зауважень до місцевих бюджетів, реалізація їх у громадах.

З актуальними питаннями  розвитку освіти області в рамках реалізації нової законодавчої бази та особливостями роботи галузі в умовах сьогодення учасників семінару ознайомив Микола Конопацький. 

Світлана Суслова зупинилася на питаннях  формування обласного бюджету, виконання його за видатками , надходження податків і зборів та інших доходів до бюджету та  ознайомила присутніх з особливостями формування місцевих бюджетів.    

Із основними складовими формули, на підставі якої здійснюється розподіл освітньої субвенції між місцевими бюджетами, учасників семінару ознайомив Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації. Він проінформував про зміни у формулі. Також проаналізував розміри освітньої субвенції в місцевих бюджетах, її залишки з попереднього року. Зупинився на причинах зменшення розміру субвенції в бюджетах окремих громад та шляхах вирішення проблеми дефіциту коштів. Голови структурних ланок ознайомилися із змінами в оплаті праці, які визначені  Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2021 року № 1391 «Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти».

Учасники навчання отримали два Інформаційні вісники обкому Профспілки з матеріалами, які обговорювалися на семінарі. 

Голова обласної організації вручила Почесні Грамоти Федерації профспілок України Олені Друзь, Вірі Савченко, Олександру Щербині – керівникам організаційних ланок, які взяли активну участь у оздоровленні дітей членів Профспілки влітку 2021 року.

 

Чернігівська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори