Чернігівські освітяни додають до своєї компетенції медіаграмотність

На початку березня в Навчально-методичному центрі відбувся семінар для лідерів структурних ланок Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Тема навчання продиктована самим життям – «Медіаграмотність профспілкового лідера та навички фактчекінгу (перевірки фактів)».

З початком бурхливого розвитку медійних технологій та соціальних мереж ступінь агресивності інформаційного поля лише зростає. Українська реальність доповнюється факторами зовнішньої агресії та виборчої кампанії. У такій ситуації профспілкові лідери мають проявляти особливу виваженість в питаннях інтерпретації та розповсюдження інформації.

Протягом семінару учасники обговорили питання специфіки роботи ЗМІ та журналістських стандартів, познайомилися з основними маніпулятивними технологіями в медіа та навчилися розрізняти маркери фейків (в першу чергу, в соціальних мережах). Також були розглянуті численні приклади маніпулятивних інформаційних публікацій.

Заняття провів Віталій Копиш – спеціаліст обласної організації Профспілки, який одночасно є тренером проекту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Цей проект реалізовується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX in Ukraine), разом з партнерами — Академією Української Преси та проектом Stopfake, за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансового сприяння посольств США та Великої Британії в Україні.

Після навчання відбулася нарада голів організаційних ланок. На ній обговорено підсумки участі організаційних ланок в огляді-конкурсі на кращу районну, міську, вузівську організації Профспілки та у Всеукраїнському громадському огляді-конкурсі стану умов і охорони праці в установах і закладах освіти області.

Проведено аналіз чисельності членів Профспілки в структурних ланках обласної організації та намічені подальші дії щодо посилення мотивації перебування у Профспілці.

Учасники наради обговорили реалізацію Програми оздоровлення та відпочинку членів Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України та членів їх сімей у 2019 році.

Тетяна Матвеєва – голова обласної організації проінформувала голів організаційних ланок про проведення 20-21 лютого 2019 року на базі Чернігівського Навчально-методичного центру профспілок засідання постійної комісії Ради ФПУ з питань організаційної роботи та розвитку профспілкового руху, на якому  члени комісії ознайомилися із досвідом роботи Чернігівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України по створенню галузевої первинної профспілкової організації в об’єднаній територіальній громаді. Комісія схвалила досвід роботи організації та рекомендувала його для розповсюдження.

Для ознайомлення з досвідом роботи первинних профспілкових організацій територіальних громад учасники заходу відвідали Деснянську об’єднану територіальну громаду, де зустрілися з Надією Бобруйко – головою первинної профспілкової організації Деснянської територіальної громади, керівництвом Деснянської селищної ради, начальником відділу освіти, директором Деснянського навчального закладу, профспілковим активом первинної профспілкової організації. Учасники зустрічі залишилися задоволені від отриманої інформації і спілкування.

Чернігівська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори