Навчання – основний елемент успішного функціонування профспілки

7-8 листопада 2017 року на базі Чернігівського навчально-методичного центру профспілок області відбувся семінар-навчання профспілкового активу Козелецької та Бобровицької  районних організацій Профспілки працівників освіти і науки України, в якому взяло участь більше 30 осіб.

Розпочала роботу семінару Тетяна Матвеєва – голова Чернігівської обласної  організації Профспілки працівників освіти і науки України . Вона зазначила,  що з огляду на сучасні події, навчання, інформування профспілкового активу є одним із елементів роботи профспілкових організацій. Трансформуються традиційні профспілки, використовуються нові підходи в роботі. Тому і проводиться системне навчання найбільш активних та ініціативних представників профспілки, щоб  вони могли надати всебічну підтримку та допомогу спілчанам, проінформувати їх про діяльність усіх структурних ланок Профспілки.  

Незалежно від досвіду роботи голови первинних профспілкових організацій зібралися, щоб вчитися та формувати власний світогляд, дискутувати та знаходити нові форми і шляхи співпраці для досягнення спільної мети – захисту працівників освіти та їх інтересів.

Програма навчання була насиченою і максимально інтерактивною. Цікаві і різноманітні теми плану семінару охоплювали питання, що стосувалися більшості напрямів роботи профспілкового лідера: основні напрямки діяльності профспілкових організацій та правовий аспект, мотивація профспілкового членства та організаційна робота в первинках, роль інформаційної роботи профспілкового активіста в піднятті іміджу Профспілки. Значна роз’яснювальна робота була проведена Олексієм Лугиною – юрисконсультом обласної організації щодо прийнятого нового Закону України «Про освіту».

Не менш цікавим було повідомлення Наталії Манойло -  начальника відділу з питань призначення пенсій головного управління пенсійного фонду України в Чернігівській області про новини пенсійного законодавства.

Практичні заняття, ділові ігри, які були запропоновані учасникам семінару Ніною Дудкою – заступником голови Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України та Віталієм Копишем – керівником Центру освіти дорослих «Перспектива» Навчально-методичного центру профспілок Чернігівської області, пройшли в атмосфері невимушеного спілкування, що допомагало краще засвоювати інформацію, а дискусії були настільки жвавими, що іноді продовжувалися й поза заняттями у вільний час. За словами профспілкових лідерів за допомогою цих форм роботи у рамках навчання вони отримали знання, які неодмінно застосують на практиці  у щоденній профспілковій роботі.

Під час навчання голови первинних профспілкових організацій отримали масу позитивних вражень, а тому є впевненість, що прибувши на місця, зможуть працювати ефективно, виконувати свої обов’язки повною мірою та отримувати задоволення від результатів своєї профспілкової діяльності.

Крім того, учасники семінару мали можливість відвідати Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка та переглянути виставу «Сватання на Гончарівці».

Висловлюємо щиру подяку всім організаторам цього семінару-навчання.

Надія Бобруйко, 

голова Козелецької районної організації Профспілки, Чернігівська область 

Схожі публікації


Догори