Самбірські вечорниці на Андрія

Самбірські вечорниці на АндріяЦьогоріч вдруге після чотирирічної перерви Самбірський педагогічний коледж зібрав усе місто на Андріївські вечорниці. У самому навчальному закладі вони проводяться щороку вже понад десятиліття.

Організаторами свята є первинні профспілкові організації працівників та студентів.

Добру традицію, яку вміло підтримував багаторічний голова профкому педколеджу Ігор Буклів, каже його наступниця, новообрана голова профкому працівників Тетяна Мацковська, дістала хороший резонанс в усьому райцентрі.Тож тепер освітян запропосили «поворожити» всьому містові.

Сама Тетяна Миколаївна багато років була членом профкому, очолювала культмасову комісію і теж працювала над підготовкою вечорниць. Ця громадська робота, поруч з головною, для профспілки – вчасної виплата зарплати, надання допомоги спілчанам юридичної і матеріальної, яка завдяки ретельності Ігоря Михайловича Букліва створювала позитивну атмосферу в колективі, переконала: майбутні вчителі і їх сьогоднішні наставники сподіваються на повсякчасну ретельність та активність профспілкової організації, аби продовжити добру традицію попереднього профкому.

Готувати цьогоріч Андріївські вечорниці самбірчанам колективові педколеджу репрезентативно і відповідально. Одна з перших скрипок у створенні і втіленні їх сценарію належить, продовжує голова профкому, викладачеві народознавства, практичному психологові, педагогові вищої категорії Наталії Білинській.

Окрім понад двох десятків безпосередніх учасників і сценічних дійових осіб, які провадять обряди гадання з верениками, пампухами, «на долю», в конкурсі на смачну різдвяну страву задіяні чи не всі 800 студентів та 150 працівників педколеджу.

Організатори призналися: в пампухи і вареники вкладають тільки приємні сюрпризи – колечка, солодкий мак, щоб усім підняти настрій. Кому в минулі роки діставався пампух з сіллю, сумували мало не до Нового року.

Найвправніші студентки випікають на вечорниці кількакілограмовий пісний калач з прісного тіста, посипаного маком – калиту, яку на палиці підвішують під стелею. Та так по- жіночому хитро, щоб хлопцям, які доскакують до калити на коцюбах, нелегко було відкусити ласий шматок від Андріївського калача. Кому це вдасться, стає головним героєм – Калитином на увесь наступний рік і на наступних вечорницях – господарем, який приїжджає сюди на імпровізованому коні.

Учасники танцювального клубу провадять ритуальний танець зі свічками та всю хореографію свята. Сценарій відзначається цікавим автентичним музичним оформленням. Автором популярної пісні про студентські вечорниці є випускниця коледжу дрогобичанка Марта Заміщак.

Традиція Андріївських вечорниць міцно і надовго, додає Тетяна Миколаївна Мацковська, прихиляє студентів до своєї альма-матер. «На Андрія» в коледж приходять численні випускники, батьки і мешканці міста, щоб отримати позитивний емоційний заряд на всі зимові – новорічні і різдвяні свята.

Ольга Лобарчук, Львівська обласна організація Профспілки


Самбірські вечорниці на Андрія

Схожі публікації


Догори