Палацу студентів – 60!

Палацу студентів – 60!У книзі життя кожного з нас є своя особиста історія з найкращими незабутніми роками. Окремою сторінкою у нашому житті став Палац студентів. У центральному парку ім. Т.Г.Шевченка м. Дніпропетровська розташована найстаріша історико-архітектурна пам’ятка нашого міста – Потьомкінський палац, який у ХХ ст. став осередком культури і розваг дніпропетровського студентства.

Палац був збудований у 1789 р. на замовлення князя Потьомкіна на честь Катерини ІІ і є пам’ятником архітектури під номером 1061.

Проект Палацу, як і перший генеральний план міста на Дніпрі склав видатний архітектор І.Є. Старов. Інтер’єри Палацу – це суцільна гармонія, прекрасне – на кожному кроці. Дванадцять чудових колон підтримують сходовий майданчик другого поверху, утворюючи незвичайний «живий квадрат».

У 1918 р. Потьомкінський палац став першим навчальним корпусом новоствореного Катеринославського університету. Рівно 60 років тому, з 1952, Палац став центром культурного дозвілля студентів нашого міста.

Сьогодні у Палаці студентів щоденно проводяться концерти, вечори, фестивалі, наукові конференції, семінари, виставки, презентації.

Новий сезон Палацу традиційно розпочинається важливою подією для першокурсників Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара – урочистою церемонією «Посвячення у студенти».

Великим святом для студентів є огляд творчості першокурсників «День першокурсника». Фестиваль авторської пісні «Вагант» кожної осені збирає сотні студентів Дніпропетровщини та інших міст України, Росії, Білорусі. Палац студентів у 1995 р. відродив міжвузівський відкритий фестиваль «Студентська весна», яка сприяє пошуку талановитої молоді міста й області.

Із 1996 р. Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара став організатором відкритого фестивалю «Дзвени, бандуро», в якому беруть участь понад 20 колективів з різних областей України, зарубіжжя.

Щорічно, з 2001 року, в Палаці студентів через традиційний конкурс «Dance-show» відбувається пошук талановитих студентів –танцюристів. У 2004 р. Палац студентів став організатором пісенного фестивалю «На крилах кохання».

Кожного року, 14 лютого, лунають пісні про кохання у виконанні студентів різних ВНЗ нашого міста.

Нині у Палаці працюють 20 творчих колективів художньої самодіяльності, 9 з яких мають звання «народний» та «зразковий». Очолює творчий колектив заслужений працівник культури України Вадим Вікторович Стукало. Завдяки заслугам талановитих працівників та культурної творчої студентської молоді, яка залишає частинку свого серця в наших душах, Палац впевнено розвивається і продовжує писати свою історію.

Президія Дніпропетровського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України щиросердно вітає колектив Палацу студентів імені Юрія Гагаріна Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара з нагоди 60-річного ювілею.

У день ювілею прийміть найкращі побажання та щиру подяку за багаторічну сумлінну працю, значний внесок в розвиток культури Дніпропетровщини
.

Президія Дніпропетровського обласного комітету ПрофспілкиПалацу студентів – 60!Палацу студентів – 60!

Схожі публікації


Догори