На президії – спектр актуальних питань

На президії – спектр актуальних питаньОздоровлення спілчан Львівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України слухали нещодавно на Президії Центрального комітету. Кілька днів у області працювала робоча група.

На рівні України цікавим був досвід львів’ян в оздоровленні працюючих і їх дітей на базі оздоровниць вищих навчальних закладів регіону, партнерська співпраця з ректоратом Львівської Політехніки в утриманні та розвитку оздоровчого табору в селі Зозулі Золочівського району.

Схвалено роботу Трускавецького пансіонату «Пролісок» в оздоровленні освітян різних регіонів України. Тема мала продовження на обласній президії у виступі заступника голови обласної галузевої профспілки Галини Долішньої та завідувача фінансовим відділом Ганни Березовської про літнє оздоровлення дітей членів профспілки влітку 2013-го.

У засіданні Комітету Верховної Ради з питань освіти і науки, проведеного з подачі профспілок, взяли участь голова профкому викладачів Львівської політехніки Володимир Гайдук та завідувач відділу соціально-економічного захисту Мар’ян Калин.

Засідання пройшло під гаслом: «План дій щодо вищої освіти: прогнози і ризики». Представники Львівської освітянської Профспілки виступили з діловими пропозиціями з приводу ситуації, спровокованої п.39.2. Національного плану Програми економічних реформ «Заможне суспільсьтво, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України 12 березня цього року №108/2013.

Проблема в тому, що йдеться про збільшення навантаження і кількості студентів на викладача з 10 до 18 осіб. Це, на думку профспілки, призведе до вивільнення 35-40% викладацького складу, до зниження якості освіти та соціальних стандартів працівників вищої школи. «Якщо врахувати, - наголосив голова профкому викладачів Лісотехнічного університету Анатолій Бойко,- що навантаження на викладача в Україні 900 годин, в Польщі – 350, Англії – 200, то таке реформування не веде вищу освіту до Європи, а навіть суперечить завданню Президента вивести вищі навчальні заклади України в число кращих».

Вузівські профлідери наголошували і на необхідності більшої децентралізації вишів, надання більшості з них права автономії. Є необхідність обговорювати доленосні документи спільно із фахівцями вищої школи і представниками профспілок, щоб рішення приймались конструктивні, виважені і якісні.

Завдяки профспілці, пункт 39.2. отримав резонанс у суспільстві і буде підданий повторній фаховій експертизі.

Протест з приводу вищезгаданого пункту висловили на засіданні Президії обласної галузевої Профспілки профлідери Дрогобицького педуніверситету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівської національної академії мистецтв та Української академії друкарства. Трудові колективи прийняли на своїх зборах відповідні звернення до Президента, Кабміну, Верховної Ради. Не менш суперечливим, на їх думку, є пункт 35.1. Національного плану дій, в якому йдеться про так звану оптимізацію в загальноосвітніх закладах та профтехліцеях.

Президія обласної галузевої профспілки за участі голів низових профорганізацій та директорів професійно-технічних навчальних закладів розглянула також питання дотримання трудового законодавства і законодавства про профтехосвіту, здійснення профкомами громадського контролю за його дотриманням у Сокальському та Львівському професійних ліцеях.

Під час підготовки даного питання правовий інспектор праці Мирон Малярчин та юрисконсульт Василь Корчинський працювали з дирекцією, працівниками бухгалтерії, особами, відповідальними за кадрову роботу, надавали їм при цьому методичну і практичну допомогу.

Відзначено позитивний досвід роботи Львівського та Сокальського професійних ліцеїв, де є практика винагороди за сумлінну працю до виходу працівника у відпустку і грошова допомога на оздоровлення згідно колдоговору надається і техпрацівникам. Президія рекомендувала роботодавцям подбати про виділення коштів на культмасову роботу, пропрацювати відповідні додатки до колдоговорів для законних підстав покращення рівня соціально-економічного захисту спілчан.

Обласна галузева Профспілка та обидва ліцеї домовились про регулярні зустрічі профспілкових юристів з трудовими колективами.

Ольга Подолян,
Львівська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори