Спільний захід – нові горизонти

Спільний захід – нові горизонтиУже декілька років поспіль в Херсонській області за ініціативою обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України проводяться спільні заходи департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної держадміністрації та обласної організації освітянської Профспілки.

І з кожним роком ці заходи набирають все більшої ваги і значимості, адже на них виносяться злободенні питання розвитку освітньої галузі, підвищення ефективності її роботи та соціального захисту учасників навчально-виховного процесу.

Цьогоріч керівники відділів та управлінь освіти і лідери районних та міських організацій Профспілки зібрались в останні дні весни в чудовому місті Берислав, аби обговорити надзвичайно важливе для кожної із сторін питання – питання літнього відпочинку та оздоровлення.

Відкриваючи засідання колегії, яке в рамках програми заходу проходило за участю голів організацій Профспілки, директор департаменту Андрій Яценко зазначив, що тема оздоровлення та відпочинку завжди залишалась пріоритетною для всіх, хто опікується проблемами виховання підростаючого покоління. Однак сьогодні, зважаючи на нові соціальні ініціативи Президента Віктора Януковича «Діти – майбутнє України» та програму економічного розвитку «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», вона особливо актуальна і значима.

Звертаючись до учасників засідання, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Ганна Пономаренко, яка брала участь в роботі колегії, закликала всіх докласти максимальних зусиль, аби виконати непрості завдання щодо організації літнього оздоровлення та відпочинку. Вона окремо підкреслила роль профспілкових організацій в залученні дітей членів профспілки до організованого оздоровлення і відпочинку.

У своєму виступі голова Херсонської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Людмила Кучерява відзначила, що лідери регіональних галузевих профспілкових організацій, з притаманними їм відповідальністю і ініціативністю, працюють над питанням оздоровлення дітей членів профспілки, використовуючи для цього всі наявні ресурси: тісно співпрацюють з відділеннями фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відділами і управліннями місцевих адміністрацій з питань молоді та спорту, ефективно використовують свої матеріальні можливості.

Профспілкові організації використовують різноманітні форми оздоровлення: позаміські оздоровчі заклади, сімейні бази відпочинку, санаторно-курортне лікування, ну і звісно, пришкільний організований відпочинок, адже діти наших спілчан – то найбільш чисельний і активний загін в пришкільних літніх таборах. Своєчасне укладання обкомом Профспілки договорів з оздоровчими закладами сприяє активізації роботи, якісному плануванню оздоровчої кампанії 2013 року, задоволенню потреб та побажань спілчан.

Далі учасники заходу продовжили свою роботу по секціях. Керівники освітньої галузі області перейшли до розгляду поточних питань, а профспілковий актив області зібрався на шостий пленум обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України, який розглянув питання про роботу господарів – Бериславської районної організації Профспілки працівників освіти і науки з питань дотримання статутних вимог у частині організаційного та фінансового зміцнення Профспілки, посилення виконавчої дисципліни, мотиваційних аспектів профспілкового членства.

Напередодні роботу районної профспілкової організації з зазначених питань вивчали члени обласного комітету профспілки, які дали високу оцінку діяльності Бериславській районній і первинним освітянським профспілковим організаціям району, особливо відзначивши роботу з питань організації співпраці з відділом освіти та депутатським корпусом, інформаційного забезпечення діяльності оргланок, створення належних умов для роботи первинок, організації культмасової, спортивно-оздоровчої роботи серед спілчан.

Учасники пленуму після жвавого обговорення питання прийняли постанову пленуму, в якій визначили ціле коло невідкладних питань, що потребують вирішення. Серед них активізація роботи з відстоювання трудових та соціально-економічних прав і інтересів спілчан, посилення контролю з боку профспілкових органів за дотриманням законодавства про працю, положень колективних договорів та угод в частині виплат встановлених доплат, пільг та компенсацій, покращення умов роботи профорганізацій, реалізацію прав профспілкових активістів на здійснення ними своїх громадських повноважень, застосування різних форм заохочення профспілкового активу, раціонального використання профспілкових коштів, тощо.

Для учасників заходу феєричний концерт пройшов за участю переможців Всеукраїнського, обласного оглядів-конкурсів художньої самодіяльності господарів – Бериславського педагогічного коледжу, на базі якого і проходив захід.

Голова обкому Людмила Кучерява сердечно привітала всіх присутніх, щиро подякувала господарям за гостинний прийом, керівництву департаменту освіти і науки за співпрацю, всім присутнім за активну роботу, нагородила профспілковими відзнаками вищого ґатунку профспілкових лідерів за плідну роботу з питань організації оздоровлення дітей.
За рішенням президії обкому дипломи переможців щорічного огляду-конкурсу на кращу районну, міську організацію Профспілки отримали очільники Чаплинської, Цюрупинської та Генічеської районних організацій Профспілки працівників освіти.

Далі керівники районних та міських відділів освіти і голови райкомів профспілки відправились до сусіднього Нововоронцовського району, де на місці ознайомились з однією з кращих в області дитячих оздоровниць - дитячим оздоровчим табором ім. Бережного. Гості цікавились умовами проживання, організацією дозвілля та відпочинку вихованців, матеріально-технічними умовами закладу, вартістю оздоровчих послуг та ступенем готовності табору до прийняття дітей.

Впродовж першого робочого дня учасники зібрання мали не тільки роботу – по дорозі до Нововоронцовського району вони завітали до однієї з найвідоміших святинь православної церкви Свято-Григорівського Бізюкова монастиря, де здійснили захоплюючий екскурс в історію його заснування, розвитку, занепаду та відродження в наші дні, а ввечері новоронцовці організували для гостей цікаву розважальну програму «У колі друзів», яка подарувала всім без винятку гарне веселе дозвілля, масу незабутніх вражень і позитивних емоцій.

Під час підведення підсумків дводенної плідної роботи члени колегії департаменту освіти і науки, молоді і спорту та учасники VI Пленуму комітету Херсонської обласної організації Профспілки працівників освіти та науки України підкреслили важливість та необхідність проведеного заходу та дійшли висновку, що спільне проведення відкриває нові горизонти в роботі освітян, надихає їх на нові звершення.

Робота заходу широко висвітлювалася засобами масової інформації. Зокрема, державна телерадіокомпанія «Скіфія» підготувала розгорнутий матеріал, в якому повно відобразила хід роботи як колегії департаменту, так і VI Пленуму обласної профспілкової організації.


Лариса Поліщук, Андрій Поліщук, Андрій Вишневський,
власкори Херсонської обласної організації ПрофспілкиСпільний захід – нові горизонти    Спільний захід – нові горизонти

Спільний захід – нові горизонти    Спільний захід – нові горизонти

Спільний захід – нові горизонти    Спільний захід – нові горизонти

Схожі публікації


Догори