Звідки береться харизма і результат

Звідки береться харизма і результатУ Кам’янко-Бузькій районній організації Профспілки працівників освіти і науки України відбулася звітно-виборна конференція, в якій взяла участь голова обласної організації галузевої профспілки Марія Григорівна Яцейко. 56 делегатів, представляючи 46 первинок і 1634 спілчан, обрали своїм профлідером на шосту каденцію Віру Степанівну Краєвську.

Серед голів профкомів – десять новообраних голів первинних профспілкових, які під час цієї звітно-виборної кампанії отримали карт-бланш від своїх спілчан.
Незвиклою була форма проведення районної конференції. Профлідер не робила традиційної доповіді. Зорієнтувавши голів первинок на своїх звітно-виборних подавати інформацію про зроблене у формі презентації відео, фото- матеріалів, сама теж свою роботу з 2010-го по цей день показала відеоматеріалами в супроводі стислого виступу і таких же коментарів до фото і слайдів.

Ті, хто вже подякував спілчанам за довіру і передав кермо громадської організації резерву молодих, не відмовились, однак, перебувати в активі своєї професійної спілки.

Обговорення виступу районного профлідера не готувалися заздалегідь, без читання за «паперчиком», за бажанням висловитись в діловій, а навіть душевній потребі.

Колишня голова профкому Кам’янко-Бузької ЗОШ №2, де й відбувалася районна звітно-виборна конференція, Ніна Глушко наголосила: “Світ, кажуть, врятує краса. А я думаю, аналізуючи роботу нашої організації за багато років, що світ, державу, будь-яку партію і громадську організацію врятує людська порядність. Порядність, професіоналізм нашого лідера спонукує й інших тягнутися до її рівня, сприймати вимоги, стиль роботи. Віра Степанівна ніколи не вимагає від своїх активістів того, чого сама не робить.

Голова профкому Батятицької ЗОШ 1-3 ступеня Галина Яцек додала:

– Працюю з Вірою Степанівною 15 років. Вона скрізь встигає – в райво проблеми координує, в райраді, в райдержадміністрації. Цієї осені, провівши з освітянами флеш-моб «Єдина Україна», сколихнула все місто. Я була навіть певна, що вона – депутат райради, а тепер стовідсотково переконана: треба агітувати її і земляків, щоб так і було, щоб мала більше можливостей працювати на людей.

Важлива складова профспілкової роботи і мотивації членства сьогодні – інформація про роботу профспілки для кожного спілчанина. Профспілкова газета «Життя і праця» пише про людей. Тільки від активних, чесних, компетентних, відданих своїй державі професіоналів залежить і рівень нашої зарплати, соціальні стандарти в державі і благополуччя наших родин. Найактуальніші матеріали поміщаємо в «Профспілкові кутки», щоб розширити коло профспілкових читачів. Більше друкуйте відповідей на запитання і консультацій наших юристів про нове в законодавстві. Спасибі обласній організації, що надсилає нам «Профспілкові вісники», новини в електронних листах.

– Може хтось думає, – сказала у своєму виступі голова культурно-масової комісії, з питань спорту та оздоровлення Леся Думич, – що тепер тема відпочинку не першорядна. Ні, вчитель, щоб добре працювати, має бути здоровим, мати можливість для активного відпочинку і комунікування. Що ми спільно з нашим районним пофлідером, обласною організацією забезпечуємо, організовуючи пізнавальні поїздки рідним краєм, проводячи масові спортивні заходи під егідою профспілки, міжшкільні спортивні ігри, змагання з волейболу і тенісу, беремо участь в обласних спортивних турнірах. За звітний період 107 спілчан отримали санаторно-лікувальні путівки, 120 – сімейні, 200 – дитячих путівок.

Про момент мотивації членства в невимушеній формі сказала голова профкому Новояричівської ЗОШ 1-3 ступеня Наталія Хар.

– Коли мене 5 років тому вперше обрали головою профкому, я плакала, розуміючи відповідальність цієї громадської роботи. Треба бути і бійцем, і дипломатом.

Віра Степанівна була для мене вчителькою, помічницею, екзаменатором і натхненником. Вже не плачу - мене обрали на наступну каденцію. Значить справилась із завданнями. Тепер знаю: важливим фактором у тому, щоб люди тягнулися до профспілки є харизматичні лідери на всіх рівнях, відважні і вірні своїй роботі, які не бояться йти до людей, знають своїх спілчан.

У звіті Віри Краєвської прозвучала ремарка про профспілкове свято вшанування вчительських родин. Їх на Кам’янко-Бузеччині 25, спільний трудових стаж яких по сотні років. Профлідер знає їх особисто. Це не меш важливо зауважила вчителька зі Старого Яричева Галина Буденко, ніж навчитися вести документацію, розкласти свій день в громадській роботі, як папки з матеріалами, по поличках.

Чи не найпереконливіше про авторитет районної освітянської профспілки, рівноправне соціальне партнерство підтвердив виступ на конференції начальника Кам’янко-Бузького відділу освіти Жанни Король. Рідко коли, до речі кажучи, вдається почути такий соціально прямований, профспілковий виступ роботодавця.

– Ми з Вірою Степанівною знайомі з того часу, – сказала Жанна Вікторівна,- коли ще я працювала директором школи. Голова районної організації профспілки прийшла розбирати скаргу вчительки щодо принципів розподілу премії. Мене попереджали: вона директорів не захищає. Я, однак, пояснила: зі зрівнялівкою в розподілі премії не погоджуюсь. Погоджуюсь з висловом, що треба всіляко підтримувати хороших професіоналів і не оправдовувати поганих. У тому ми з профспілкою знайшли спільну мову. Тепер теж, коли починаємо дискусію з певних проблем, завершуємо рішенням на користь освітянина. Ми, як ще раз перконалася недавно, з профспілкою – в одному човні. Тож, якщо гребти тільки одним веслом, човен буде пливти кругами на одному місці. Такої розкоші в екстремальний час, час змін – не дозволена «розкіш»…

Йдемо в Європу? У Фінляндії вчитель отримує півроку оплачуваної відпустки, щоб побувати в музеях, театрах, піти з сім'єю в краєзнавчий похід і похід книжковими магазинами. Вчитель підвищує свою кваліфікацію повсякчас, якщо має час і фінансові можливості для самоосвіти. Ці професійні можливості у нас і в Італії можна співвіднести, порівнявши зарплату: у них – в середньому 1800 євро, у нас – 100 євро при майже однакових цінах на предмети першої необхідності.

Щодо екстремальних ситуацій в державі: коли під час війни міністр фінанасів запропонував прем’єр-міністру Англії Уінстону Черчілю урізати фінансування освіти, той відповів: а заради чого тоді ми воюємо?

Наскільки важлива сьогодні профспілка, укладений з соціальним партнером колективний договір, переконалася при перевірці КРУ. Всі пункти «не так» ревізійного управління перекривали пункти колдоговору. Все ставало на свої місця.

Я ще не бачив, сказав тоді нам первіряючий, щоб голова профспілки так своїх людей захищала. Що тут ще додасиш до характеристики Віри Степанівни Краєвської?!

На завершення про звітно-виборну конференцію освітян Кам'янко-Бузького району скажемо: Віра Краєвська – й сама з учительської родини. Земляки шанували її батька – директора школи, маму-вчительку. Повага в родині, рідному місті – теж джерела витоків харизми, яка так необхідна в роботі з людьми в організації без важелів адміністративних і з обов’язками будь що буде, а захищати соціальні права людини праці. Будь – яка організація, партія, установа – лише вивіска, якщо відсутній якісний людський фактор і професіоналізм. В ідеальному випадку – присутній, як в Кам’янко-Бузькій районній профспілці освітян, – харизматичний керівник, перед яким сьогоднішній день ставить серйозні випробування.

Про це у своєму виступі на конференції наголосила голова Львівської обласної організації профспілки освіти і науки України Марія Яцейко. Йдеться, насамперед, про проекти антисоціальних законів, які посягають на вже здобуті освітянами соціальні стандарти, в проекті реформи освіти теж відсутній соціальний пакет. Все це загрожує при зниженні фінансового забезпечення освіти, підвищення педагогічного навантаження протягом двох наступних років до 20-22 годин для повної ставки, скорочення робочих місць, росту безробіття, закриття сільських шкіл, припинення харчування в школі дітей з малозабезпечених сімей, урізання додаткових виплат вчителям,соціальним вибухом.

Вже скеровані відповідні листи протесту Центрального Комітету, обласної галузевої профспілки, районних, міських організацій. Надіслати такі листи протесту має не лише кожна первинна організація, але й члени профспілки. Це перший крок в боротьбі за свої соціальні права в державі і за державу. Якщо не дослухаються, будуть наступні – акції протесту в межах існуючого правового поля профспілок.

Ольга Лобарчук, Львів


Звідки береться харизма і результатЗвідки береться харизма і результат

Схожі публікації


Догори