Від захисту всіх – до захисту кожного

Від захисту всіх – до захисту кожногоУ Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка відбулася 37 профспілкова звітно-виборна конференція працівників. «Тридцять сьома». Вже ця цифра говорить про те, що у Дрогобицькому вищому навчальному закладі, який цьогоріч відзначає 75 років з часу свого заснування, вміють шанувати історію, своє минуле і сьогодення.

У стержневій доповіді, з якою на цьому поважному зібранні перед 109 зі 136 обраних 1375 спілчанами делегатами виступила голова профкому Олена Куцик, звучала нота спадкоємності у добрих справах, якими первинка може й справді гордитися. Не так багато і більш потужних організацій можуть похвалитися тим, що за останні роки житлово-побутова комісія профкому працювала разом із роботодавцем і своїм профлідером над розподілам ордерів на квартири. Цю добру справу розпочала екс-голова профкому Валентина Отрощенко, взявшись із ректоратом за таку важку ношу, як перебудова занепалих гуртожитків у житло для працівників університету. Під час звітного періоду ця добра місія випала і Олені Анатоліївні.

Три роки тому вручали ордери на житло 24 працівникам університету. Цей факт свідчить і про те, що є співпраця в захисті соціальних стандартів громадської організації та ректорату. На профспілковому зібранні роботодавця представляли проректори і ректор університету Надія Скотна.

У звітній доповіді Олена Куцик наголосила: « Я навчилася працювати з людьми. Знаходити час вникати в їх потреби і переходити в громадській роботі від захисту всіх до захисту кожного».

Ректор Надія Скотна і виступаюча в обговоренні доповіді декан біофаку Світлана Волошанська порушили тему скорочення робочих місць у виші. Не все було так гладко, підсумовує Олена Анатоліївна, не всіх вдалося захистити, але, зустрівшись і поспілкувавшись з кожним індивідуально, а потім на засіданні профкому розглянувши подання, дотримувались букви закону, намагались внести моменти людяності і поваги до своїх спілчан.

Пані Світлана наголосила на необхідності зберегти і продумати нові механізми функціонування університетського санаторію-профілакторію. Можливо, скориставшись тим, що територіально близько розташований до курорту Трускавець.

Директор Центру підвищення кваліфікації, колишній голова профкому Петро Фещенко додав: "Не так просто тепер працювати громадській організації та профлідерові на громадських засадах з таким колективом. Але профспілка була, є і буде. Пропоную до 75 річчя вищого навчального закладу презентувати історію нашої профспілкової організції, щоб поруч з портретами ректорів педуніверситету були портрети голів профкому. Варто відродити, – продовжив, – у виші здоровий дух змагальності. Щоб і громадська організація зі своєї позиції незалежності бачила справжніх професіоналів і по-своєму, по-громадськи відзначала творчих і достойних. Йдеться і про моральні стимули, про які ми, чомусь, забули. А людям, вочевидь, хочеться тої уваги і поваги (авт.).

Професор інституту іноземних мов Микола Зимомря теж вважає, що це складова атмосфери університету 21 століття, в якому бачать достойних нинішніх працівників і тих, що віддали роки життя і праці вищій школі, – ветеранам.

Доцент інституту музичного мистецтва Петро Турянський не раз представляв культуру Дрогобицького педуніверситету в поважних заходах Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки.

Приїжджали з прекрасними міні-концертами на вшанування активістів галузевої профспілки. Тому його виступ на звітно-виборній звучав в унісон з колегами і з позиції доброї практики поваги до людини праці.

У профкомі працівників Дрогобицького педагогічного університету зуміли традиційно вже залучати до активності спілчан через діяльність комісій профкому, які очолюють діяльні і креативні люди. Культмасова комісія не лише запрошує спілчан на пізнавальні екскурсії та поїздки, але й на 50 % здешевлює квитки на похід в театр чи на концерт. Профлідер первинної організації ретельно ставиться до укладання та виконання Угоди з роботодавцем. Вдалося за участі та наполегливої роботи громадської організації, у співпраці зі студентським профкомом, реорганізувати і зберегти студентську їдальню, гаряче харчування викладачів та їх вихованців. Продовжується традиція уваги до техперсоналу вишу. Профком щороку запрошує їх на передвеликодній концерт, вручають набори продуктів.

Делегати одноголосно обрали доцента кафедри світової літератури та славістики Олену Куцик на повторну – другу каденцію.

У роботі конференції взяла участь директор педагогічного ліцею Ольга Заяць, студентський капелан Олег Кекош, голова студпрофкому Ігор Гівчак.

Заступник голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Галина Долішня поінформувала присутніх про святкування 110-річчя профспілки освіти Львівщини, про роботу організації в захисті соціальних прав спілчан. Йдеться, насамперед, про відміну, за активності громадської організації, поправок до нових законів про освіту, якими уряд спробував відібрати в освітян вже досягнуті соціальні стандарти. Вона подала оперативну інформацію, яку телефоном отримала з Києва від голови обласної галузевої профспілки Марії Яцейко, яка перебувала на засіданні Президії Центрального Комітету галузевої профспілки. Вирішувалося питання роботи з виконавчою владою щодо збереження вишівських санаторіїв – профілакторіїв, про механізми оподаткування освітянських закладів.

Юрисконсульт обласної галузевої профспілки Василь Корчинський відповів на запитання із залу, надав правові консультації.

Ольга Лобарчук, Львів


Від захисту всіх – до захисту кожногоВід захисту всіх – до захисту кожного

Від захисту всіх – до захисту кожного

Схожі публікації


Догори