З життя первинки Вересоцької школи – учасника обласного огляду-конкурсу

З життя первинки Вересоцької школи – учасника обласного огляду-конкурсуНаприкінці кожного року підбиваються підсумки районних та міських оглядів-конкурсів на кращу первинну профспілкову організацію.

Однією з первинок, яка стала переможцем у 2014 році, є організація Вересоцької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступеня Куликівського району Чернігівської області.

Усі працівники закладу є членами Профспілки. Організовує роботу профкому лідер первинної профспілкової організації Лариса Науменко.

У своїй діяльності профспілкова організація школи керується Статутом Профспілки працівників освіти і науки України, Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії їх діяльності» та Положенням про первинну профспілкову організацію Вересоцької ЗОШ. Усі важливі питання та нагальні проблеми життя колективу розглядаються на засіданнях профкому та профспілкових зборах.

Профком організації складається з п’яти осіб. Кожен член профкому очолює відповідну комісію та відіграє важливу роль у роботі колективу. Окрім голови первинної профспілкової організації — це педагоги: Олеся Ярмак, Алла Виниченко, Тетяна Кисла, Сергій Пушкар. Своїм відповідальним ставленням до виконання громадського доручення вони завоювали авторитет і повагу серед трудового колективу.

Профком тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування та адміністрацією школи, захищає трудові та соціально-економічні права та інтереси членів Профспілки, контролює неухильне виконання колективного договору та забезпечення безпечних умов праці та навчання, піклується про покращення житлово–побутових умов, поліпшення здоров’я, задоволенню духовних та культурних інтересів членів Профспілки.

Колективний договір Вересоцької ЗОШ І – ІІІ ст. є результатом кропіткої роботи профкому та співпраці з адміністрацією школи, бо саме він гарантує захист прав працівників. Профспілковий комітет та адміністрація школи звітується про виконання колективного договору на зборах трудового колективу.

Профспілковий комітет контролює своєчасність виплати заробітної плати, погоджує документи адміністрації, що стосуються прав та інтересів працівників.
Кваліфікація педагогів навчального закладу має високий професійний рівень. Із двадцяти одного члена педколективу вищу категорію мають 8, першу – 4, другу – 6, а категорію «спеціаліст» мають 3 педагоги. Два працівники є відмінниками освіти України, три мають звання «Старший учитель».

Учителі школи неодноразово брали участь у конкурсі «Учитель року» і мають певні досягнення. Переможцем обласного та лауреатом всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2014» став учитель Вересоцької ЗОШ, член Профспілки Андрій Тройно.

Профком разом з дирекцією школи пропагує здобутки передових учителів, організовує наставництво над молодими педагогами. З цією метою проводяться круглі столи: «Сучасний урок. Яким я його бачу», «Учитель – особистість творча» та інші. У жовтні 2013 року відбулися профспілкові збори – свято «Творчий портрет учителя», де організатори вшанували працю члена Профспілки Тетяни Безкоровайної.

Традиційним в навчальному закладі став шкільний фестиваль «Мій кращий урок», який проводиться спільними зусиллями адміністрації школи та профспілкового комітету.

Педколектив школи підтримує дружні стосунки із колективом ЗОШ № 75 міста Києва. У рамках цієї співпраці проводяться зустрічі адміністрацій шкіл, профкомів, педагогічних та учнівських колективів, учнівського самоврядування. Такі заходи є чудовою нагодою обмінятися досвідом роботи.

Профспілковий комітет разом з адміністрацією школи роблять все можливе, щоб життя колективу Вересоцької ЗОШ було цікавим. Вже стало традицією проводити осінні і весняні спортивні свята з футбольними та волейбольними змаганнями серед учителів і учнів. Взимку проводяться шахові та шашкові турніри.

Працівники Вересоцької ЗОШ стверджують: «Лише той педагогічний колектив, де є міцна, творча профспілкова організація, спроможний продуктивно працювати і досягати високих успіхів».

Віталій Копиш,
Чернігівська обласна організація Профспілки


З життя первинки Вересоцької школи – учасника обласного огляду-конкурсуЗ життя первинки Вересоцької школи – учасника обласного огляду-конкурсу

З життя первинки Вересоцької школи – учасника обласного огляду-конкурсуЗ життя первинки Вересоцької школи – учасника обласного огляду-конкурсу

Схожі публікації


Догори