У Чернігівській області визначили кращі профспілкові організації

У Чернігівській області визначили кращі профспілкові організаціїПочинаючи з 2002 року Чернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України проводить огляд-конкурс на кращу районну, міську, вузівську організацію. Протягом цих років конкурс вже став не тільки доброю традицією, але і серйозним стимулом для підвищення якості роботи профспілкових організацій.

Підсумки цьогорічного огляду були підбиті 28 лютого відповідним рішенням Президії комітету обласної організації Профспілки.

У 2012 році участь у конкурсі взяли усі районні, міські, первинні профспілкові організації вищих та професійно-технічних навчальних закладів. Аналіз конкурсних матеріалів за об'єктивними показниками оцінювання вказує на активізацію діяльності організаційних ланок Профспілки, їх лідерів та членів виборних профспілкових органів у питаннях захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки, створення безпечних умов праці, організації відпочинку спілчан.

За минулий рік збільшилось профспілкове членство серед працюючих у закладах освіти Бахмацького, Бобровицького, Городянського, Козелецького, Ріпкинського, Щорського району та м. Чернігові. Загалом до Профспілки у 2012 році вступило 802 працюючих. Первинна профспілкова організація студентів ЧНПУ досягла 100% членства. У Борзнянському, Носівському, Семенівському, Чернігівському та Сосницькому районах створено нові первинні профспілкові організації, які поповнили лави Профспілки.

Матеріали конкурсу показали винахідливість організаційних ланок Профспілки в питанні підвищення ефективності роботи первинних профспілкових організацій через проведення відповідних оглядів-конкурсів. Крім оглядів на кращу первинну організацію проводяться конкурси на кращу профспілкову кімнату та організацію інформаційної роботи. Різноманітні конкурси проводяться в первинних студентських організаціях: зразкове профбюро, найкращий змістовний текст гімну профкому, найкраща кімната гуртожитку та ін.

Відносини із соціальними партнерами носять конструктивний характер, про що свідчать укладені угоди і колективні договори та участь керівників організаційних ланок в управлінській діяльності закладів освіти через роботу в різноманітних комісіях.

У 2012 році майже в усіх районних і міських організаціях пройшли пленуми, на яких були заслухані звіти керівників та голів організацій про виконання положень угод. У 2012 році укладено угоди між адміністрацією та первинними профспілковими організаціями студентів Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка та Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я. Франка.

129 звернень надійшло від первинних організацій та районних, міських комітетів у 2012 році до органів влади усіх рівнів з приводу захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.

У переважній більшості районних та міських організацій на належному рівні проводиться навчання профактиву. В обласній організації працює 55 профспілкових гуртків, навчанням в яких охоплено 1540 членів Профспілки.

Велика увага територіальних організацій була зосереджена інформаційній складовій у діяльності Профспілки. Власні інформаційні матеріали мають Борзнянський, Бахмацький, Городнянський, Корюківський райони та м. Ніжин. Носівський, Борзнянський районні комітети та студентські профкоми вузів виготовляють іміджеву профспілкову продукцію. Усі голови комітетів користуються електронною поштою. Власний веб-сайт має первинна профспілкова організація студентів ЧНПУ.

Згідно з показниками діяльності організаційних ланок переможцями в чотирьох номінаціях у 2012 році були визначені:
– Бобровицька районна організація Профспілки (голова організації Івашко Т.М. ),
– Чернігівська міська організація Профспілки (голова організації Янченко О.М.),
– первинна профспілкова організація працівників ЧНПУ (голова організації Тимошенко А.Г.).

– первинна профспілкова організацію студентів Чернігівського національного педагогічного університету (голова організації Левицька-Сосімович І.О.).

За підсумками оглядів на кращу первинну організацію, які були проведені районними, міськими комітетами, до оргкомітету обласного конкурсу були надані матеріали на 23 первинних профспілкові організації.

Кращими в області серед них стали організації:
• Лосинівського МНВК Ніжинського району – голова первинної профспілкової організації Заболотний Іван Іванович
• Хоробицької ЗОШ І-ІІІ ст. Городнянського району – голова первинної профспілкової організації Лозбень Оксана Іванівна
• Гнідинцівської ЗОШ І-ІІІ ст. Варвинського району – голова первинної профспілкової організації Іваниш Віра Миколаївна
• Хмільницького НВК Чернігівського району – голова первинної профспілкової організації Гриценко Наталія Григорівна
• Білейківської ЗОШ І-ІІІ ст. Козелецького району – голова первинної профспілкової організації Бобровник Світлана Миколаївна.

Віталій Копиш,
Чернігівська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори