Реальні справи Ніжинської первинки отримали заслужену відзнаку

Реальні справи Ніжинської первинки отримали заслужену відзнакуОсь вже 80 років у м. Ніжині працює невеличка, але дуже активна та дружна профспілкова команда – первинна профспілкова організація дошкільного навчального закладу №23 «Розвивайко».

Нещодавно в житті колективу сталася приємна подія – роботу організації відзначили першим місцем в Ніжинському міському огляді-конкурсі на кращу первинну профспілкову організацію. То ж є привід розповісти про роботу профспілкового комітету ДНЗ №23.

На сьогодні в дитячому садочку працює 37 осіб, кожен з яких є членом Профспілки. Вже п'ять років на чолі профспілкової організації ДНЗ перебуває творча і відповідальна людина – Тетяна Хашаба, вихователь дошкільного закладу.

Профспілкова команда дошкільного навчального закладу має власні прості, але дієві принципи роботи. Це – своєрідна життєва мудрість, вироблена роками діяльності:
• вміти слухати, розділяти різні погляди та думки;
• не давати обіцянок, якщо немає гарантії їх виконання;
• стримувати свої емоції, керуючись відчуттям самоконтролю;
• ніколи не забувати жодного прохання про допомогу`

Профспілковий комітет тримає в полі зору усі проблеми та потреби працівників дитячого садка, як то: укладення колективного договору, оздоровлення, відпочинок, заробітна плата та робочі місця, безпечна праця, правовий захист та матеріальна підтримка, спортивна, культурно-масова робота, навчання і розваги та ін. Проведення роботи за конкретними напрямами покладено на п'ять комісій профкому. Профспілковий комітет і його комісії працюють відповідно до затверджених планів діяльності.

Трудовою конституцією будь-якого колективу є, звісно, колективний договір. Цей документ в ДНЗ №23 укладений між профспілковою організацією та адміністрацією закладу на чолі з завідувачем Л.В. Василенко на термін 5 років (2009-2014). Приємно, що обидві сторони соціального діалогу дотримуються принципів рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності. Адміністрація закладу в більшості випадків підтримує добрі починання та задуми профспілкового комітету.

Згідно колективного договору профспілкова організація бере участь у розв'язанні всіх проблем, які виникають у процесі роботи дошкільного закладу. Голова профкому входить до складу тарифікаційної комісії, де погоджує педагогічне навантаження.

В організації розробляються та погоджуються з профкомом розклад та графіки роботи працівників. Профспілкова організація здійснює контроль за правильністю встановлених посадових окладів, тарифікаційних ставок, своєчасним внесенням змін до тарифікації працівників.

Відповідно до колективного договору проводиться доплата у розмірі 50% посадового окладу відсутнього працівника за виконання його обов'язків, здійснюється сторожам за роботу у нічний час доплата у розмірі 40%, 12% кухарям за роботу біля гарячої плити, оплачується машиністу з прання білизни.

Профспілковий комітет бере участь у розподілі грошової винагороди педпрацівникам згідно ст. 57 Закону України «Про освіту». Нормою в роботі стала чітка підготовка та проведення відпускної компанії. Так, неухильно виконуючи Закон України «Про відпустки», щорічно визначаються працівники, яким надаються додаткові оплачувані відпустки.

Окрім того, згідно положень колдоговору профспілковий комітет активно співпрацює з адміністрацією дитячого садка щодо інших важливих питань:
– розробка правил внутрішнього трудового розпорядку;
– участь у роботі атестаційної комісії;
– перевірка готовності дошкільного закладу до нового навчального року та до осінньо-зимового періоду.

На гідному рівні в первинці поставлена інформаційна робота, яка покликана допомогти рядовим членам профспілки побачити діяльність власної організації, а отже стати свідомою опорою своїм лідерам. Усі новини, матеріали семінарів, а також інформація від вищих органів Профспілки своєчасно доводиться до відома колективу. Для цього активно використовується сайт обласної організації Профспілки, засоби масової інформації, профспілковий куточок. Допомагає роботі профспілкової організації і добре налагоджена координація та співпраця з міським комітетом Профспілки, який очолює Володимир Сорокін.

Одним із важливих напрямків роботи профспілкової організації є питання охорони праці. Відповідну комісію профспілкового комітету очолює А.І. Савіна – вихователь ДНЗ. Під її керівництвом комісія здійснює контроль за виконанням вимог законодавства щодо охорони праці в установі. А це – проведення відповідних інструктажів, навчання, забезпечення спецодягом, виконання санітарно-гігієнічних вимог та ін. У дошкільному закладі є куточок з техніки безпеки та охорони праці, де члени профспілкового комітету можуть ознайомитися з нормативними документами, інструкціями та планами.

Комісію соціального страхування очолює С.М. Помаз – вихователька, член профкому ДНЗ. За її участю проводиться аналіз захворюваності членів профспілки, контролюється своєчасність оформлення лікарняних листків, виплати допомоги при народженні дитини, допомоги по догляду за дитиною, правильність ведення документації та ін. Завдяки наполегливості членів даної комісії було забезпечено систематичний медичний огляд працівників безкоштовно.

Добросовісно виконують свою роботу члени житлово-побутової комісії під керівництвом І.А. Щукіної. На дану комісію покладена турбота про розв'язання побутових проблем членів профспілки, оздоровлення їхніх дітей. Кожного року діти працівників ДНЗ оздоровлюються в приміському таборі ім. Батюка та на пришкільних майданчиках.

Забезпечити цікаве та веселе дозвілля членів профспілки – завдання комісії з культурно-масової роботи на чолі з В.М. Вакулік. Профспілковий колектив самостійно планує заходи, складає сценарії свят, вигадує конкурси.

Нещодавно за ініціативи культмасової комісії колектив дошкільного закладу здійснив захоплюючу екскурсію до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Пам’ятають члени комісії і про ветеранів колективу, які отримують належну увагу та шану.

Цікаво і весело проходить в ДНЗ №23 посвячення в молоді вихователі. Недарма профспілкова організація активно поповнюється молоддю, яка приходить на роботу в «Розвивайку». Справжнім святом для вихователів та маленьких вихованців садочку є День дошкілля.

Будь-яка справа потребує ретельного контролю. Саме цим і займається створена в профспілковій організації ревізійна комісія, головою якої є О.П. Будакова. Комісія контролює використання кошторису, своєчасність списання придбаних матеріалів, здійснює контроль за станом обліку членів Профспілки, веденням профспілкової документації та оперативним розглядом скарг і пропозицій членів профспілки.

Первинна профспілкова організація дошкільного навчального закладу №23 «Розвивайко» домагається створення таких умов праці, за яких кожен працівник міг би працювати і розвиватися як особистість, знаючи, що його права і свободи будуть непорушними. Але дуже важливо, щоб у колективі відчувалася родинна атмосфера, де кожен готовий прийти на допомогу ближньому в складній ситуації.

Віталій Копиш,
Чернігівська обласна організація ПрофспілкиРеальні справи Ніжинської первинки отримали заслужену відзнаку

Схожі публікації


Догори