У Чернігівській обласній організації Профспілки визначаються кращі первинки районів

У Чернігівській обласній організації Профспілки визначаються кращі первинки районівПочаток нового року є вдалим часом для підбиття підсумків діяльності, аналізу зробленого та визначення перспектив на майбутнє.

Саме така робота зараз проводиться в Чернігівській обласній організації Профспілки працівників освіти і науки України, де узагальнюються результати районних оглядів-конкурсів на кращу первинну профспілкову організацію у 2012 році. Так, в Куликівському районі Чернігівської області найкращою визнано роботу профспілкової організації Смолянської ЗОШ І-ІІ ст.

Історія школи розпочалася більше, ніж 100 років тому. Новою сторінкою в житті навчального закладу став 2005 рік, коли було здано в експлуатацію нове приміщення школи. Всі ці роки найбільшим скарбом Смолянської ЗОШ є її розумні та кмітливі учні, талановиті вчителі, які створюють імідж школи, примножують її традиції.

Основою колективу є, безперечно, первинна профспілкова організація, яку очолює Людмила Вікторівна Янушкевич – вчитель зарубіжної літератури та російської мови, людина молода, відповідальна, творча, небайдужа. На обліку в первинці перебуває 29 членів, з яких 17 учителів, та 12 обслуговуючого персоналу.

Профком навчального школи складається з п’яти осіб, кожна з яких очолює відповідну комісію та відіграє важливу роль у життєдіяльності колективу. Окрім голови первинної профспілкової організації — це педагоги: Л.Ф. Чуян, Г.М. Тищенко, Л.О. Парандич, М.І. Бойко. Усі вони користуються авторитетом та повагою серед колег за свою компетентність, творчість та сумлінне виконання своїх обов’язків.

Динамічні зміни, що відбуваються в усіх сферах суспільного життя країни, вимагають від профспілок оперативного реагування та постійного переосмислення власної діяльності. Первинна профспілкова організації Смолянської школи визначає напрямки діяльності, виходячи з повноважень, передбачених законодавством України, статутних завдань Профспілки, рішень вищих за підпорядкуванням профспілкових органів. Важливою умовою ефективної діяльності профспілкового комітету Смолянської ЗОШ є чітке, цілеспрямоване планування роботи. Профспілковий комітет постійно вдосконалює форми та методи роботи, спрямовуючи їх на захист працівників. Регулярно проводяться засідання профспілкового комітету, на яких розглядаються найголовніші питання життєдіяльності колективу.

Своїми конкретними ділами профком доводить необхідність існування профспілки в колективі, а це:
– контроль виконання колективного договору між адміністрацією і профспілковим комітетом;
– контроль за виконанням адміністрацією заходів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;
– контроль дотримання працівниками закладу правил внутрішнього трудового розпорядку;
– сприяння оздоровленню застрахованих осіб та їхніх дітей;
– участь колективу в культурно-масовій та спортивній роботі (наприклад, районний фестиваль «Живи, незалежна і сильна, слався, єдина, в віках!», родинне свято «Школа – наш рідний дім», співпраця з народним аматорським фольклорним колективом «Оберіг» та ін.);
– участь педагогів та учнів у районних олімпіадах та семінарах.
– створення позитивного мікроклімату в колективі.

У 2012 році був розроблений та схвалений на зборах трудового колективу новий колективний договір. Саме цей документ є гарантом захисту прав працівників та продуктом співпраці з адміністрацією школи.
Для прикладу, в розділі 7 «Охорона праці та здоров’я», були передбачені конкретні заходи для забезпечення безпеки та гігієни праці та виробничого середовища. Голова комісії з охорони праці і техніки безпеки Г.М. Тищенко ставиться до своїх обов’язків ретельно і відповідально. Відповідно до плану роботи комісії проводяться перевірки:
– готовності школи до навчального року;
– спортивного інвентарю та спортивних споруд на предмет придатності їх використання у навчально-виховному процесі.

Окрім того, в кожному приміщенні школи наявні відповідні акти-дозволи, правила з техніки безпеки при роботі в тому чи іншому кабінеті, спортивному залі, майстернях та ін. Кожен працівник школи ознайомлений особисто під підпис з інструкціями з техніки безпеки.

Профспілковий комітет разом з адміністрацією школи роблять все можливе, щоб життя колективу Смолянської ЗОШ було цікавим. Традиційними стали вечори відпочинку до Дня працівників освіти, Новорічні вечори, 8 Березня, свята Першого та Останнього дзвоників тощо. Не забувають члени профспілкової організації і про ветеранів та пенсіонерів, вітаючи їх з професійними святами та запрошуючи на гостини до школи.

Віталій Копиш,
Чернігівська обласна організація Профспілки


У Чернігівській обласній організації Профспілки визначаються кращі первинки районівУ Чернігівській обласній організації Профспілки визначаються кращі первинки районів

У Чернігівській обласній організації Профспілки визначаються кращі первинки районівУ Чернігівській обласній організації Профспілки визначаються кращі первинки районів

Схожі публікації


Догори