Обласна розширена інструктивно-методична нарада з питань організації діяльності методслужби

Обласна розширена інструктивно-методична нарада з питань організації діяльності методслужби12 серпня 2015 року в приміщенні Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка відбулася обласна розширена інструктивно-методична нарада з питань організації діяльності методичної служби області.

До участі у нараді було запрошено т.в.о. заступника голови облдержадміністрації І.Г. Бабійчука, голову постійної комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, туризму та рекреаційно-курортної діяльності Тернопільської обласної ради В.Б. Шафранського, заступника директора департаменту освіти і науки ОДА Н.Ю. Біловус, голову обласної організац.ї профспілки працівників освіти і науки України Л.І. Мокей.

Основними проблемами, які обговорювалися на цій нараді стали конфліктна ситуація, яка виникла щодо призначення директора ТОКІППО та невмотивоване внесення обласною державною адміністрацією районним органам влади пропозицій щодо скорочення штатної кількості працівників районних методичних кабінетів до 5 ставок.

У своєму виступі голова обласної організації освітянської профспілки Людмила Мокей наголосила, що неприпустимо, навіть гріховно, якщо через політичні інтриги, «підкилимні ігри», які призвели до двовладдя в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, постраждали працівники цього закладу, зокрема частина членів колективу через блокування відділенням Держказначейства рахунків інституту не отримали заробітної плати за липень та «відпускних».

Очільник обкому Профспілки попросила представників обласної державної адміністрації та обласної ради зосередитися на вирішенні цієї проблеми і запропонувати розумні шляхи її вирішення.

Зупиняючись на питанні щодо функціонування районних методичних кабінетів, Л.І. Мокей нагадала присутнім, що галузева профспілка активно працювала над тим, щоб не допустити їх ліквідації на законодавчому рівні наприкінці минулого року.

Певного результату досягнуто. Із законопроекту №76-VIII слово «ліквідувати» було вилучено. Однак в кінці навчального року проблема виникла знову у зв’язку з незрозумілою позицією органів виконавчої влади.

Листом за підписом заступника голови ОДА Л.О. Бицюри від 24.06.2015 року №03-2846/32-22 «Про районні/міські методичні кабінети» головам районних державних адміністрацій рекомендовано при розгляді питань оптимізації роботи методичних служб на місцях керуватися вимогами чинного законодавства України та чинним Положенням про районний (міський) методичний кабінет (центр), затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 08.12.2008 року №1119 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 грудня 2008 р. за №1239/15930, яким передбачено типові штатні нормативи РМК в кількості 12 штатних одиниць.

Проте, вже 23.07.2015 року на адреси РДА було надіслано лист за підписом т.в.о. заступника голови ОДА І.Г. Бабійчука, у якому з метою економії коштів, передбачених субвенцією на освіту, рекомендовано штатний розпис районних методичних служб зменшити до 5 ставок.

Людмила Мокей звернула увагу присутніх і на те, що такі рекомендації не сприяють зниженню соціальної напруги в галузі освіти, стосунок до якої, прямий чи опосередкований, має кожна родина, а також зазначила, що зменшення кількості працівників РМК не може посприяти економії, адже методичні кабінети фінансуються не з освітньої субвенції, а за рахунок коштів місцевих бюджетів.

В обговоренні виступів взяли участь працівники ОКІППО, районних методичних кабінетів, районних організацій профспілки працівників освіти і науки України.
За підсумками наради було прийнято звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, профільного комітету ВРУ, Міністерства освіти і науки України.

Завантажити документ -157_1.doc [482 Kb][18] Завантажити Переглянути документ онлайн


Прес-центр Тернопільської облорганізації

Схожі публікації


Догори