Острів Хортиця – унікальне творіння природи

Острів Хортиця – унікальне творіння природиЗгідно з планом роботи Павлоградської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України Дніпропетровської області був проведений спільний виїзний семінар голів профспілкових комітетів, керівників  закладів освіти, активістів профспілки та членів їх сімей до м. Запоріжжя.

Під час руху до місця призначення голова районного комітету Профспілки В.А Коваленко ознайомила спілчан із змінами у чинному законодавстві та  відповіла на їх запитання які виникали в процесі спілкування.

Час в дорозі швидко сплинув і 67 спілчан приїхали до м. Запоріжжя. Дорогою на острів Хортиця ми відвідали Музей техніки «Мотор Січ».  А далі острів Хортиця – унікальне творіння природи.

12-ти кілометровий острів Хортиця з 1965 року має статус державного заповідника. На острові не тільки багата природа. На Хортиці розташовано декілька цікавих туристичних об'єктів. Особливу археологічну цінність мають кургани, кам'яні фігури, культові споруди, що датуються бронзовим століттям.

На острові Хортиця діє історико-культурний комплекс «Запорізька Січ», присвячений життю та побуту козаків. Ми змогли на власні очі побачити і відвідати житло запорожців та кошового отамана, господарські будівлі, курінь, церкву та ін. На Хортиці знаходиться Музей історії запорізького козацтва, єдиний у своєму роді.

Також переглянули дуже захоплюючу виставу на тему життя запорізьких козаків кінного театру «Козацька залога». Мали можливість познайомитися з козацькими звичаями та традиціями, іграми й танцями. Козаки демонстрували володіння батогом, шаблею, списом, луком та стрілами, виконували різні прийоми вольтижування (акробатичні вправи на коні, що рухається). Вистави кінного театру перетворилися на справжнє шоу, було дужу цікаво і дітям, і дорослим. По закінченню вистави усі бажаючи мали змогу покататися верхи на гарних і розумних конях, а також постріляти із справжнього арбалету та лука. А потім козаки пригощали всіх справжнім козацьким кулішем!

Ми, учасники семінару, щиро вдячні за організацію і проведення такого чудового заходу райкому Профспілки на чолі з В.А. Коваленко, де ми не тільки познайомилися із змінами в законодавчій базі України, обговорили питання освітянського сьогодення, а й згадали історію наших предків, гарно і змістовно провели час у спілкуванні із колегами та рідними. А чудова погода в п’ятницю, 13 травня  нас супроводжувала весь час!

Миру нашій прекрасній ненці – Україні, здійснення всіх мрій і бажань та здоров’я всім!

 

Павлоградська районна організація Профспілки,

Дніпропетровська область

 

Острів Хортиця – унікальне творіння природи Острів Хортиця – унікальне творіння природи

 

Острів Хортиця – унікальне творіння природи Острів Хортиця – унікальне творіння природи

 

Схожі публікації


Догори