Профспілки утверджуються солідарністю

На початку листопада у Києві відбулася акція протесту, організована столичною міською організацією Профспілки працівників освіти і науки України, проти катастрофічного зниження рівня життя пересічних громадян країни, освітян у тому числі, через високі тарифи на комунпослуги, низький рівень оплати праці, росту безробіття, реформи, спрямовані на догоду кредиторам України.

На підтримку колег прибули делегації медиків, комунальників, освітян з усіх регіонів держави з гаслами: «Спочатку нові зарплати – потім нові тарифи»; «Права не отримують – їх виборюють»; « Сьогодні учитель – жебрак, завтра – держава – банкрут».

На думку учасника акції протесту з Львівщини, заступника голови профкому викладачів національного університету «Львівська політехніка» Івана Паралюха, 15-ти тисячна акція профспілок у столиці стала генеральною репетицією до Всеукраїнської – 17 листопада, яку організовує з приводу зубожіння громадян і спілчан Федерація профспілок України. Сама атмосфера першолистопадової акції, а поруч з нами, каже Іван Пертович, були представники освітянсьих профспілок з Рівного, Тернополя, Дніпра, Кропивницького, Івано-Франківська, свідчила про те, що ми продовжуємо утверджувати один з найважливіших набутків організації – солідарність дій, як запоруки свого існування і успіху.

Свідченням був виступ на засіданні Кабміну керівника Уряду Володимира Гройсмана: у переліку тих, з ким радяться щодо соціальних стандарттів, назвав, нарешті, і профспілки. Щоб змусити соціальних партнерів -  владу, зокрема, рахуватися з контролюючою громадською організацією,  маємо діяти й через законні акції протесту. Тоді про профспілки говорять люди. Суджу, продовжує Іван Петрович,  за ситуацією в нашому колективі. Мене запитували про поїздку навіть в таких підрозділах університету, де нема профкому: чи  будуть, мовляв, з цього  реальні результати? Люди висловлюють сподівання, ми запалюємо в них надію і активність в соціальному житті країни, свого трудового колективу.

Про все це інформуємо спілчан на своєму профспілковому стенді, вони довідуються про акції профспілки з телебачення, мережі Інтернету.

Спілчани вчаться будувати демократичне громадянське суспільство, відстоювати права «основного джерела влади – народу», задекларованого Конституцією, через механізм громадської професійної організації.

Ольга Лобарчук

Львівська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори