Засідання ради Білоцерківської міської організації Профспілки

Наприкінці жовтня відбулося засідання ради Білоцерківської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України. На порядок денний  було винесено ряд актуальних питань:

– звіт про роботу міської організації Профспілки за період із 19 жовтня 2015 року до 19 жовтня 2016 року;

– про фінансування галузі освіти за 2016 рік та прогнози бюджету галузі освіти міста на 2017 рік;

– аналітична довідка – Асоціація міст України моніторинг освіти;

– інформація про зустріч Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з керівниками всеукраїнських профспілок та їх об’єднань.

У засіданні ради взяли участь голова Київської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Данилович Цикалюк, начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Федорович Петрик, директор СПМШ № 16 Анатолій Михайлович Бабенко.

Голова міської ради профспілки Валентин Чепурченко наголосив, що визначальні тенденції у подальшому розвитку профспілкового руху ще тільки формуються. Настав час зміни підходів щодо надання додаткових соціальних гарантій та їх поширення лише на членів профспілки. Такий підхід є абсолютно справедливим, одні працівники сплачують внески, профспілка від їх імені веде переговори, домагається результату, а інші нічого не привносять, зате користуються усіма здобутками, як і члени профспілок.

Завдання профспілок – захист прав і інтересів людини найманої праці – це першочергове завдання сучасного покоління лідерів та членів профспілок. Найголовніше в роботі профспілки – це результат та інформування членів профспілки, а не паперова звітність.

Традиційно за звітний період робота міської організації Профспілки та управління освіти була спрямована на виконання Угоди між управлінням освіти та міською організацією профспілки. Було покінчено з ганебним явищем, як затримка заробітної плати.

Вперше в розмірі посадового окладу виплачена достроково до Дня працівників освіти винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків; виплачено оздоровчі непедагогічним працівникам 100% посадового окладу; збережено та виплачено 20-відсоткову надбавку за престижність праці, збережено всі доплати (за класне керівництво, перевірку зошитів, позакласну роботу, завідування кабінетами та майстернями, за педагогічний стаж).

«Сьогодні йде робота над питаннями фінансування галузі у 2017 році. Хотів би підкреслити, що листи які були направлені народним депутатам не мали ефективної дії. Більш конструктивним був діалог з управлінням освіти – Юрію Федоровичу не треба писати листів та звернень, він просто вирішує проблему, принципово відстоюючи інтереси галузі освіти в міській раді. Так на кожній сесії за його ініціативи та підтримки депутатів освітян вирішується додаткове фінансування установ та закладів освіти міста.

На мою думку, потрібно модернізувати діяльність профспілки та відходити від старих стереотипів звітування.  Взаємодія соціальних партнерів, здоровий психологічний клімат повинні панувати в освітянських колективах. З цією метою, в рамках Тижня охорони праці проведено семінар-практикум «Стрес на робочому місці: колективний виклик», в якому брали участь працівники центру практичної психології управління освіти», – сказав Валентин Чепурченко.

І головне – позиція профспілки полягає в ефективному захисті законних прав та інтересів працівників галузі освіти. Первинні профспілкові організації повинні виконувати статутні положення, брати активну участь в засіданнях атестаційної, тарифікаційної комісій; заходах з охорони праці; контролювати законодавство про працю  та охорону праці; разом з соціальними партнерами контролювати виконання колективної угоди, дотримуватись правил внутрішнього трудового розпорядку.

Начальник управління освіти Юрій Федорович Петрик наголосив, що профспілки не втратили своєї актуальності: «Сьогодні, якщо ми будемо схиляти голову перед проблемою, а не намагатись її вирішити, то за нас її ніхто не вирішить. Для тих скептиків які кажуть: «Чи треба профспілки і які функції вони виконують?» Я переконаний профспілки необхідні. Коли все добре, коли робота йде, коли фінансування  здійснюється – про нас разом з профспілкою не згадують. Як тільки починаються проблеми,  починають шукати крайнього – хто погано працював, замість того щоб шукати консолідоване рішення і находити вихід з ситуації починають один одного звинувачувати.

І мені дуже приємно, що в освіті Білої Церкви завжди знаходили компроміс. Тому, коли ми сьогодні говорили про виконання нашої Угоди або нашої співпраці, мені за жодний пункт спільної роботи не соромно. Ми з вами всі свої позиції відстояли, не здали жодної позиції наших корпоративних інтересів. У нас все вийшло.

На засіданні ради було прийнято рішення направити звернення  до Федерації Профспілок України про підтримку позиції СПО та ФПУ щодо захисту соціально-економічних прав людини праці в сучасних умовах

Також було вирішено надіслати до ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та Київської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Пропозиції працівників освіти м. Білої Церкви Київської області щодо належного бюджетного фінансування освіти Державним бюджетом 2017 року, за що одностайно проголосували члени ради профспілки.

Голова Київської обласної організації Профспілки Анатолій Данилович Цикалюк поінформував присутніх, що Білоцерківська міська організація була, є і буде одною із лідерів нашої обласної організації.  Анатолій Данилович відмітив, що в місті була зроблена велика робота, а найголовніше, що ми працюємо  на захист освітянських прав, на захист членів профспілки, на захист людини праці. Також голова обласної організації Профспілки акцентував увагу присутніх на Всеукраїнській акції протесту 6 липня 2016 року, яка зібрала  не один десяток тисяч людей. І це були тільки перші кроки.
 


Білоцерківська міська організація Профспілки

Схожі публікації


Догори