Верхньодніпровський райком Профспілки за диференціацію оплати праці освітян

У кінця січня 2017 року у залі засідань відділу освіти Верхньодніпровської райдержадміністрації відбулася нарада керівників навчальних закладів району, у якій  взяли участь члени президії Верхньодніпровського районного комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Під час засідання було проаналізовано фінансування навчальних закладів району у 2016 році, обговорено планові видатки державної освітньої субвенції та місцевого бюджету на фінансове утримання установ і закладів освіти у 2017 році, забезпечення виплати підвищеної заробітної плати працівникам освіти з 1.01.2017 року.

У своєму виступі голова районного комітету Профспілки Л.М. Коваленко привернула увагу керівників навчальних закладів на перелік документів у закладах та установах освіти, які в обов′язковому порядку протокольно погоджуються з профспілковими комітетами, розповіла про циклограму дій щодо укладення районної Угоди та колективних договорів установ і закладів освіти на 2017-2020 роки, а також поінформувала колег – спілчан про дії районного комітету Профспілки щодо захисту дискримінованих трудових прав педагогічних працівників і спеціалістів дошкільних, позашкільних навчальних закладів, дошкільних відділень навчально-виховних комплексів «СЗШ-ДНЗ» району, відділу освіти райдержадміністрації на диференціацію оплати висококваліфікованої інтелектуально-творчої праці.

Питання забезпечення виплати у 2017 році всім категоріям педагогічних працівників всіх типів навчальних закладів району надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 20%, щорічної грошової винагороди у розмірі одного посадового окладу (ставки заробітної плати), диференціації заробітної плати педагогічних та непедагогічних працівників було підняте головою районного комітету Профспілки, депутатом районної ради Л.М. Коваленко у виступі на пленарному засіданні сесії Верхньодніпровської районної ради у грудні 2016р. при прийнятті районного бюджету на 2017 рік. При цьому головою Верхньодніпровської райдержадміністрації, депутатом районної ради О.Б. Ковальчуком було заявлено, що можливості вирішення цього питання будуть розглядатися у І кварталі 2017 року при внесенні змін до районного та місцевих бюджетів на 2017 рік.

З метою зниження соціальної напруги в освітянських трудових колективах, захисту трудових прав спілчан на диференціацію в оплаті кваліфікованої праці районним комітетом Профспілки направлені звернення керівництву райдержадміністрації, районної ради, відділу освіти райдержадміністрації, головам і депутатам постійних комісій районної ради з питань освіти та бюджету, головам і депутатам територіальних громад району з проханням вишукати фінансові можливості за рахунок коштів районного та місцевих бюджетів для забезпечення у 2017 році виплати педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти району надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 20%, грошової винагороди за сумлінну працю у розмірі одного посадового окладу (ставки заробітної плати) відповідно до ст.57 Закону України «Про освіту», підвищення з 1.01.2017 р. тарифних розрядів педагогічних працівників дошкільних і позашкільних навчальних закладів району, дошкільних відділень навчально-виховних комплексів «СЗШ-ДНЗ» і відділу освіти райдержадміністрації, встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівників освіти.

Районний комітет Профспілки звернувся також до голів первинних профспілкових організацій навчальних закладів та установ освіти Верхньодніпровського району із закликом підтримати його правозахисні дії, направивши звернення освітянських трудових колективів з підписами працівників до голів та депутатів районної ради, відповідних територіальних громад з проханням внести на розгляд сесій районної та місцевих рад питання щодо забезпечення диференціації в оплаті праці педагогічних працівників і спеціалістів галузі освіти шляхом підвищення з 1.01.2017 р. тарифних розрядів педагогічних працівників навчальних закладів, що фінансуються з місцевого бюджету, виплати їм у 2017 році щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 20%, грошової винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків у розмірі одного посадового окладу (ставки заробітної плати) до професійного свята – Дня працівників освіти України, встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівників та вишукати фінансові можливості для забезпечення їх виконання за рахунок районного і місцевих бюджетів.

 

 Людмила Коваленко,

голова Верхньодніпровської районної організації Профспілки 

Схожі публікації


Догори