Робоча нарада щодо нагальних проблем оплати праці освітян Сумщини

8 лютого 2017 року в Сумській обласній раді відбулася робоча нарада щодо актуальних питань оплати праці працівників освіти області за участі заступника голови Сумської обласної ради Тетяни Іванівни Головко, голови депутатської комісії з питань бюджету Сумської обласної ради Миколи Яковича Березіна, директора департаменту фінансів Сумської обласної державної адміністрації Олени Геннадіївни Батраченко, голови Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Сергія Васильовича Осадчого, голови Сумської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Людмили Миколаївни Гоги, голови первинної профспілкової організації Сумського обласного центру позашкільної освіти Юлії Миколаївни Кучмистої.

На порядок денний було винесено наступні питання:

– підвищення ставок оплати праці на 2 тарифні розряди педагогів закладів, що фінансуються з місцевих бюджетів;

– критична ситуація із заборгованістю з оплати праці працівників навчальних закладів новостворених обʼєднаних територіальних громад;

– перспектива роботи районних позашкільних закладів в умовах утворення обʼєднаних територіальних громад.

За інформацією О.Г. Батраченко для позитивного вирішення питання підвищення ставок педагогів в області потрібно понад 70 млн. грн. Незабезпеченість видатками бюджетних галузей області складає приблизно 400 млн. грн. Тобто, питання є проблемним.

Існують юридичні протиріччя, наприклад: згідно бюджетного кодексу держава, делегуючи місцевим органам влади додаткові повноваження, повинна надати додаткове фінансування, чого не було передбачено. Місцеві органи влади не встановлюють тарифні розряди працівників так як це функція Кабінету Міністрів України.

Відсутнє положення про використання освітньої субвенції закладами профтехосвіти тощо. До Кабінету Міністрів України направлено звернення від облдержадміністрації щодо пояснення протиріч між урядовою постановою та рядом нормативних актів, що їй суперечать. Спочатку, мовляв, потрібно дочекатись відповіді.

Олена Геннадіївна повідомила, що працівники департаменту фінансів спілкувався у телефонному режимі  із 10-ма областями України і лише у Кіровоградській області плануються такі видатки.

Сергій Осадчий зазначив,  що тарифні розряди змінені постановою уряду, а у органів місцевої влади ніхто не просить встановлювати нові тарифні розряди, а лише використати свої повноваження додатково фінансувати власні освітні заклади, зважаючи на динаміку зростання бюджетних надходжень. Якщо сума видатків досить значна для місцевих бюджетів, то потрібно виходити з реальних можливостей, але врахувати  звернення профспілки на користь освітян, підвищити ставки не з 1 січня поточного року, а виходячи з аналізу бюджетних надходжень, принаймні, з березня, у крайньому випадку, з квітня.

В окремих містах і районах, селищних та сільрадах не проти здійснити таке підвищення педагогам вже зараз, але керівництво на місцях чекає вказівок від представників обласної влади.

В Україні такі рішення розглядаються у Полтаві, Миргороді, Івано-Франківську, Кропивницькому та інших містах.

Т.І. Головко заявила, що фінансування бюджетних галузей закладається на державному рівні. Керівництво обласної ради, депутський корпус підтримують освітян, звернуться до вищих органів влади щодо вирішення порушеного питання на державному рівні та, у свою чергу, до керівників місцевих органів влади області з метою вирішення питання на користь освітян. Окреме рішення потрібне для працівників Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

М.Я. Березін, у свою чергу, сказав, що депутатська бюджетна комісія розгляне ці питання у стислі терміни.

Щодо питання відсутності зарплати освітян новостворених обʼєднаних територіальних громад О.Г. Батраченко повідомила, що відсутність зарплати пояснюється зволіканням керівників ОТГ області з оформленням документів, щоб отримати державну освітню субвенцію.

Т.І. Головко пояснила, що в новостворених громадах є дефіцит кваліфікованих управлінських кадрів, через що склалась така ситуація.

Працівники Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки звернулись до Міністерства освіти і науки України, як розпорядника бюджетних коштів освітньої субвенції, з проханням оперативно профінансувати освітян ОТГ області з моменту включення новостворених відділів освіти ОТГ – юридично зареєстрованих осіб у фінансову мережу.

С.В. Осадчий порушив питання роботи позашкільних закладів: центрів дитячої творчості, ДЮСШ, методичних кабінетів у разі створення кількох громад замість районів. Ці заклади відвідує багато дітей з різних громад. На прикладі Сумського району навів кількість перемог на європейському та всеукраїнському рівні цих дітей. Запропонував розробити план збереження цих закладів.

Т.І. Головко висловила думку про збереження цих закладів в межах громади за фактичним розташуванням та спільне співфінансування з кількох громад, звідки їх відвідують діти.

Дано протокольні доручення щодо оформлення результатів цієї робочої наради.

Сумський обласний комітет Профспілки 

Схожі публікації


Догори