Соціальна справедливість – для всіх і кожного

Сьомий рік поспіль 20 лютого в Україні відзначається День соціальної справедливості, запроваджений за ініціативою Федерації профспілок України Указом Президента в 2011 році.

Відзначення цієї дати на державному рівні підтверджує прихильність України до загальновизнаних у світі принципів соціальної справедливості та активного впровадження в життя політики і стратегій, спрямованих на її забезпечення, має сприяти подальшому нарощуванню зусиль в області викорінювання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної роботи, рівноправності чоловіків і жінок, соціального добробуту і соціальної справедливості для всіх.

У рамках масових заходів, присвячених Дню соціальної справедливості у закладі дошкільної освіти № 35 «Вербиченька» відбувся «круглий стіл» «Соціальна справедливість – для всіх і кожного», в якому брали участь голови профспілкових комітетів закладів дошкільної освіти, члени президії міської ради Профспілки.

Відкриваючи «круглий стіл» начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Федорович Петрик наголосив, що саме від кола цих осіб залежить соціальна справедливість і стабільність у кожному навчальному закладі, бо саме у співпраці роботодавця, тобто, адміністрації і профспілкового комітету залежить дуже багато від якості вирішення цих питань. Це стосується нас з вами, нашої роботи, безпосередньо у школі, у педагогічному колективі – рівний розподіл навантаження, а не через якісь привилегії, ми тут маємо говорити про однакові підходи до складання розкладу, ми маємо говорити про однакову оплату праці за однакову роботу, якщо однаковий стаж, категорійність і т.д. Ми повинні говорити про однакові умови праці для наших працівників, а також про однакове відношення і увагу до учнів, незалежно від того як вони навчаються і хто має які розумові здібності.

Згідно з програмою «круглого столу» засідання почалось з теоретичної частини, яку озвучили Шелест Леся Василівна – голова профспілкового комітету ЗДО № 1, Федченко Світлана Володимирівна – голова профспілкового комітету ЗДО № 7 «Поняття соціальної справедливості», Максимчук Віта Олександрівна – голова профспілкового комітету ЗДО № 3 розкрила тему «Всесвітній День соціальної справедливості»,

Голова міської організації Профспілки працівників освіти і науки Валентин Павлович Чепурченко акцентував увагу на тому, що оплата праці педагогічних працівників, а тим більше вихователів закладів дошкільної освіти,  в Україні несправедливо нижча ніж в розвинутих країнах.

Під час «круглого столу» відбулась дискусія щодо педагогічного навантаження, робота на неповну ставку (0,9 ставки) та жебрацької заробітної плати вихователів закладів дошкільної освіти; піднімались питання щодо оплати праці інструкторів з фізичного виховання, музичних керівників, практичних психологів, які працюють в логопедичних групах.  Обговорювались питання про підвищення заробітної плати – чому вчителям підвищують заробітну плату з січня, а вихователям – з вересня; встановлення надбавок вчителям за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи чи за складність, напруженість у роботі, зокрема у розмірі 10 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати), що передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22, доплати 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) за престижність праці, що здійснюються  за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету.

Сьогодні українське суспільство, як ніколи, гостро відчуває потребу в утвердженні соціальної справедливості. Профспілкові активісти переконані, що цього можна досягти, в першу чергу, шляхом забезпечення гідної оплати праці. Тому були направлені листи-звернення з питань недостатнього фінансування галузі освіти міста (до кінця 2018 року на виплату заробітної плати працівникам вищезгаданих закладів освіти не вистачає 27 192 500 гривень) до Міністра освіти і науки України, міського голови Білоцерківської міської ради, начальника управління освіти і науки.

На позачерговому засіданні президії міської ради Профспілки одностайно було підтримано рішення доручити депутату міської ради Ю.Ф. Петрику звернутися від депутатів Білоцерківської міської ради до Прем’єр-міністра України, Міністра освіти і науки України, Голови Київської обласної державної адміністрації про ситуацію фінансування галузі освіти міста в цьому році. 

Білоцерківська міська організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори