З допомогою профспілки добилася пенсійної виплати

У травні цього року, після чималих зусиль, прикладених до її справи Яворівською районною та Львівською обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України, директор Яворівського закладу дошкільної освіти №2 Надія Шишкіна отримала 10 місячних пенсій при виході на заслужений відпочинок.

Про це ще 5 травня повідомив листовно Львівську обласну організацію галузевої профспілки, її лідера Марію Яцейко і комісію Верховної Ради з питань прав людини та нацменшин і міжнаціональних відносин, до якої надіслала свої звернення з цього приводу профспілка, заступник міністра соціальної політики. Дано роз’яснення, над яким попрацювали Міністерство спільно з Пенсійним Фондом України, щоб за запитом і наполяганням освітянської профспілки Львівщини, її юристів, Мар’яна Калина, зокрема, у правовому руслі вирішити це питання позитивно.

Відповідно до п. 7 дріб 1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування!, ст. 26 Закону, ст. 53 Закону України « Про пенсійне забезпечення, «Порядку обчислення страхового стажу», затвердженого Постановою Кабміну від 23.ХІ 2011 року № 909 Н.С. Шишкіній зараховано стаж роботи в Яворівському дошкільному закладі №2 з 1.01.2002 року до 2.04. 2018 року, який, через певні формальності, Пенсійний фонд не враховував. І скільки особистих звернень, і куди тільки п. Надія не надсилала, результату не було. Каже, завжди знала, що професійна спілка – це сила, яка приходить на допомогу в найскрутніший і найкритичніший момент життя. У цій Яворівській дошкільній установі стовідсоткове членство у громадській профорганізації.

Ще з минулого року працівникам дошкілля, завдяки зусиллям районної галузевої профспілки, її голови – депутата райради і водночас голови профільної депутатської комісії Ярослави Кобиці, розумінню й повазі до вчителя, вихователя всього депутатського корпусу району, працівникам дошкільних закладів виплачують 10-ти відсоткову надбавку до зарплати.

У цьому районі члени профспілки поінформовані про діяльність своєї профорганізації усіма доступними засобами комунікації і профспілковими мас-медіа, газета «Життя і праця» надходить в усі первинні профорганізації, профспілчани в курсі – про величезну аналітично-організаційну, правову роботу освітянської профспілки.  А вона не зводиться лише до матеріальної допомоги чи різдвяних подарунків. Ріст зарплатні, соціальні поправки до законів, захист прав освітянина в судах і різних державних установах- заслуга профорганізації. Ситуація з керівником Яворівського дитсадка – один лише штрих індивідуальної роботи організації на фоні копіткої загальнодержавної, яка не під силу окремому працівникові, навіть керівникові. «Разом ми - сила» для понад 90 відсотків спілчан освітянської профспілки Яворівщини - не порожні слова.  Їх наповнює особистісний фактор профлідерів району і області, обирають достойних і в лідери своїх первинок. У районі цьогоріч стартує звітно-виборна кампанія освітянської профспілки.

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори