Порядок виплати пенсій, призначених за окремими законодавчими актами

Порядок виплати пенсій, призначених за окремими законодавчими актамиЗаконом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набрав чинності з 1 жовтня 2011 р., було внесено зміни до порядку виплати працюючим пенсіонерам пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), призначених відповідно до законів України «Про державну службу», «Про статус народного депутата України», «Про прокуратуру», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про судоустрій і статус суддів».

Так, починаючи з 1 жовтня 2011 р. виплата зазначених пенсій у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсій згідно із зазначеними вище законами, здійснюється в розмірі трудової пенсії (в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»). Після звільнення з роботи виплата пенсій здійснюється в розмірах, визначених спеціальними законами.

Згідно з пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» зазначений порядок виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) не поширюється на пенсіонерів, яким призначена спеціальна пенсія (щомісячне довічного грошового утримання) та які влаштувалися на роботу, яка дає право на пенсійне забезпечення за спеціальними законами, до набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», тобто до 1 жовтня 2011 року.

Враховуючи, що на місцях виникало багато питань, у тому числі спірних, пов’язаних з новим порядком виплати пенсій, з метою їх урегулювання 7 березня 2013 року наказом Міністерства соціальної політики України №106, за погодженням з Пенсійним фондом України, схвалено порядок виплати зазначених пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) в період роботи на посадах, які дають право такий вид пенсійного забезпечення.

У наказі Мінсоцполітики зазначається, що порядок виплати пенсії, передбачений частиною двадцять восьмою статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» у всіх випадках звільнення та працевлаштування після 1 жовтня 2011 року (незалежно від причин звільнення, перерв у роботі та займаної посади), не поширюється на пенсіонерів, які станом на 1 жовтня 2011 року одержували пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та на цю дату працювали на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених цим законом, Законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України».

Зазначений наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто з 29 березня 2013 р. (надруковано в «Офіційному віснику України»).

Завантажити наказ Мінсоцполітики nakaz_106.doc [32 Kb][103] Завантажити Переглянути документ онлайнЗа матеріалами ФПУ

Схожі публікації


Догори