ХХІ звітно-виборна конференція Кіровоградської обласної організації Профспілки

Незважаючи на складний карантинний час, 9 жовтня 2020 року, на високому організаційному рівні пройшла ХХІ звітно-виборна конференція Кіровоградської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Делегати конференції заслухали звіт про роботу обласного комітету Профспілки за період з травня 2015 року до жовтня 2020 року, визнали проведену роботу задовільною та затвердили звіт ревізійної комісії.

Присутні на профспілковому форумі також обговорили нагальні питання, серед яких – підвищення соціального статусу освітян, особливості роботи в умовах адміністративно-територіальних змін, реформування галузі освіти, перспективи реалізації статутних завдань тощо.  

Обласним профспілковим лідером делегати обрали Сергія Петрова – досвідченого, комунікабельного та прогресивного спеціаліста. Заступниками голови обрано Світлану Гостєву, яка зарекомендувала себе високопрофесійним правовиком, та Голуба Дмитра – кваліфікованого фахівця від вищої школи. Саме із цією командою освітяни пов’язують свою професійну долю на майбутнє п’ятиріччя.

Звітуючи про зроблене, Сергій Петров зазначив, що минулий період був часом змін у профспілковому русі, соціально-економічному розвитку держави, прискореного темпу реформування й розвитку системи освіти. Ці процеси вимагали від виборних органів обласної профспілкової організації посиленої роботи щодо активного відстоювання інтересів спілчан.

Особлива увага приділялася питанням свідомого ставлення працівників до перебування у профспілці, посиленню мотиваційних аспектів профспілкового членства.

Предметного розвитку набрало соціальне партнерство в першу чергу на обласному рівні. Обласна організація Профспілки у рамках Угоди про співпрацю проводила політику соціального діалогу з органами управління освіти. Розвиток соціального партнерства знайшов своє відображення через укладання колективних договорів у навчальних закладах, інших установах освіти, де були у закріплені додаткові соціальні гарантії, завдяки реалізації яких на потреби освіти використано понад 35 млн. гривень.

У звітному періоді обласний комітет Профспілки займав активну позицію у відстоювання прав та інтересів спілчан, брав участь у всіх акціях протесту. Обком вносив пропозиції та ініціював розгляд та вирішення низки проблем на Всеукраїнському, обласному рівнях, направив понад 70 звернень до Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Міністерства освіти та науки, народних депутатів. Результатом спільних дій виборних органів профспілки є неодноразове підвищення зарплати (упродовж 5 років базовий посадовий оклад ЄТС підвищувався десять разів).

Проводилася робота, спрямована на упередження та профілактику порушень трудових, соціально-економічних прав та гарантій освітян.

Протягом звітного періоду удалося відновити порушені трудові права понад 5 тисяч педагогічних працівників, винесено 67 судових рішень на користь працівників та стягнуто у судовому порядку приблизно 825 тисяч гривень.

В основному збережено мережу закладів освіти, забезпечені умови праці та її оплата у відповідності до норм Галузевої угоди та колективних договорів, але найголовніше – за цей час вдалося зберегти цілісність обласної організації, її організаційну структуру, забезпечити виконавську та фінансову дисципліну.

Конференція затвердила повноваження членів комітету обласної профспілки, обрала робочі групи на наступну каденцію, делегатів на IX з’їзд Профспілки.

Кращі профспілкові лідери та активісти були нагороджені відзнаками ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

 

Кіровоградська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори