Вчимося захищати трудові права працівників

Після завершення адміністративно-територіальної реформи новостворені громади почали оптимізувати мережу закладів освіти. Під час цього процесу виникає багато запитань щодо скорочення штатів та порушення трудових прав працівників.

З метою захисту права членів профспілки і дотримання законодавства при проведенні оптимізації мережі закладів освіти профспілковий комітет Первинної профспілкової організації Ічнянської територіальної громади прийняв рішення провести навчання керівників закладів освіти та голів профспілкових організацій. У зв’язку з карантинними обмеженнями навчання проводилося в режимі онлайн за допомогою платформи ZOOM.

На семінар запрошувалися керівники закладів освіти та голови профспілкових організацій Ічнянської та Парафіївської територіальних громад. Всього зареєструвалися 42 учасники.

У роботі семінару взяли участь Т.А. Матвеєва – голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, О.В. Лугина – юрисконсульт обласної організації.

Основними питаннями семінару були: порядок реалізації положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо реорганізації закладів освіти, проведення конкурсу на посаду керівника ЗЗСО, порядок укладання строкових договорів та звільнення вчителів, які отримують пенсію за віком, та багато інших.

Керівники закладів освіти та профспілкові лідери отримали вичерпні відповіді на всі питання, які виникали протягом майже трьох годин спілкування.

Враховуючи актуальність розглянутих на семінарі питань, обласний комітет Профспілки розробив інформаційний вісник «Захист працівників при звільненні у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням, скороченням чисельності або штату (п.1 ст.40 КЗпП)», який допоможе захищати трудові права членів Профспілки з дотриманням вимог трудового законодавства.

Віра Савченко, 

Голова Первинної профспілкової організації

Схожі публікації


Догори