Магдебурзьке право на Київщині: історія та люди

Магдебурзьке право на Київщині: історія та людиЗдавна Київщина жила за магдебурзьким правом. Цей устрій полягав у тому, що місто з усією своєю територією вилучалось з-під місцевої адміністраційної влади і одержувало самоврядування з власними урядами та судами.

У грудні в Бишівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Київської області пройшла конференція «Магдебурзьке право на Київщині: історія та люди», приурочена 430-річчю надання магдебурзького права Бишеву.

У роботі заходу взяли участь кандидат історичних наук, професор кафедри новітньої історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка В. Колесник, заступник голови Макарівської райдержадміністрації О. Гуменюк, Бишівський сільський голова О. Мірошкін, виконуючий обов’язки голови правління фонду імені О. Гончара Р. Франко, профком, запрошені, гості.

У ході конференції були розглянуті питання методологічних підходів дослідження проблем управління територіями в контексті регіоналістики; магдебурзькі привілеї Бишева; історія Бишівської волості в джерелах другої половини XVІ – першої половини XVІІ століття; магдебурзьке право монастирського міста Васильків та Вінниччини; з історії діяльності Київської міської управи (1941-1943 рр.); до проблеми початкового датування населених пунктів Макарівського району Київської області тощо.

За інформацією Київської обласної організації Профспілки

Схожі публікації


Догори